Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Úděsné týrání fenky Nelinky

Dvaadvacetiletá Nikola Č. byla obviněna z týrání a hrozí jí až pět let

9. června 2021 09:15 , aktualizace 09:28

Zvířata

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

       Již několik měsíců se policie zabývá případem úděsného týrání fenky Nelinky, která byla 26. března odchycena ve strašlivém stavu v Beňovech na Klatovsku u popelnic. Zbědované zvířátko bylo na kost vyhublé, dehydrované, anemické, vypelichané, plné blech i krvácejících ran a jako vrchol všeho mělo tlamičku omotanou lepící páskou. 
       Fenky, v podstatě odsouzené k pomalé a trýznivé smrti, se poté ujala Miroslava Šeflová z klatovského útulku, kde se o ní postarali a doslova zachránili život. Celou věcí se samozřejmě začala zabývat i policie.

       V krátké době policisté vypátrali majitelku fenky, Nikolu Č., která nejprve popírala, že by zubožené zvířátko bylo její, pod tíhou důkazů a svědectví ale nakonec přiznala nejen, že je Nelinka její, ale i to, že péči o ní dlouhodobě zanedbávala. Neměla totiž údajně čas fence nosit jídlo ani vodu a na procházku z kotce jí brala pouze jednou za měsíc. Jediné, co jí policisté neprokázali, je zalepení tlamičky fenky páskou. I tak ale ženu obvinili z týrání zvířat.
      "Ve zkráceném přípravném řízení převzala majitelka psa sdělení podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat. Dvaadvacetiletá žena z obce na jižním Plzeňsku v době od října loňského roku do 26. března letošního roku v obci u Klatov byla majitelkou fenky neznámého plemene. Fenka byla buď umístěna v oploceném kotci nebo na místě veřejnosti přístupném a majitelka nezajistila její řádnou výživu ani napájení. Dále bylo zjištěno, že fenka byla vystavena stresu, kdy byla omezena v pohybu s upevněným vodítkem a utrpěla poranění," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že si policisté ve věci vyžádali znalecký posudek z oboru veterinářství.
      Nikola Č. podle policie týrala zvíře surovým nebo trýznivým způsobem, spáchala čin na místě veřejnosti přístupném a pokračovala v páchání činu po delší dobu, podle trestního zákoníku tak může být potrestána odnětím svobody na jeden rok až pět let nebo zákazem činnosti. 

      Nelinka je v současné době stále umístěna v klatovském útulku, kde se díky láskyplné a profesionální péči zotavuje nejen z děsivých zranění, ale i z psychické újmy, kterou utrpěla. 

Foto: Miroslava Šteflová

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.