Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Nemocná seniorka se ztratila v lese

Do pátrací akce byli nasazeni policisté a hasiči, pomáhaly i drony

úterý 19. září 14:32

Hasiči Policie

Partner článku – www.sjednejto.cz


     Policisté na tísňové lince 158 přijali včera před polednem oznámení o pohřešování ženy, která se ztratila v lese nedaleko obce Vidžín mezi Bezdružicemi a Bezvěrovem na severním Plzeňsku.
     "Manželský pár se v ranních hodinách vydal do lesa na houby, ale kolem 11. hodiny se během malé chvilky ztratila oznamovateli jeho třiasedmdesátiletá manželka. Muž se ještě hodinu sám pokoušel v lese svou ženu najít, ale poté se rozhodl přivolat pomoc," popsala tisková mluvčí policie.

     Na základě oznámení se během chvíle rozběhla pátrací akce po pohřešované ženě, u které byla vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu obava o její život. Do pátrací akce v lese na hranici krajů se zapojily záchranné složky jak z Plzeňského, tak i z Karlovarského kraje. Policisté z obvodních odděleních, dopravní policisté, hasiči i drony přes dvě hodiny pátrali po pohřešované ženě, kterou nakonec našla hlídka dopravní policie poblíž jedné vesnice asi kilometr od místa ztracení.

     Naštěstí pátrání v tomto případě mělo šťastný konec a pohřešovaná žena byla nalezena v pořádku, bez zranění, ale někdy se může stát, že pátrání nebude tak úspěšné a pohřešovaným lidem může jít o život. V souvislosti s tímto případem a začínající houbařskou sezónou proto policisté doporučují několik základních rad při pohybu v přírodě a neznámém terénu:

  • Před samotným výletem do přírody zhodnoťte váš aktuální zdravotní stav a své síly, aby vám nedošly třeba při návratu zpět.
  • Mějte u sebe nabitý mobilní telefon a případně si do něj stáhněte aplikace, které vám pomohou s orientací v terénu.
  • Vezměte si s sebou drobnou svačinu a malé pití.
  • Vhodně se oblečte dle aktuálních povětrnostních podmínek a sledujte předpověď počasí v dané lokalitě.
  • Dejte vždy někomu z blízkých vědět o vašem výletu, a pokud je to možné, nechoďte na delší procházky sami.
  • Své blízké mějte vždy ve svém dohledu.

Foto ilustrační

www.sjednejto.cz

Jsme tu pro ty, kteří potřebují pomoci vytvořit funkční ledovací kampaň či služby call centra. K tomu využíváme naše weby s celkovou návštěvností 000 000 uživatelů a služby profesionálního call centra s databází více než 500 000 živých kontaktů. A to vše Vám může být k dispozici. Poptejte nás!