Nenadálý útok ve služebním voze

Opilec cestou na záchytku napadl strážníka

středa 7. dubna 16:26

Alkohol Městská policie Napadení Záchytka

Partner článku – TUEBOR General Security

     Včera dopoledne strážníci v Palírenské ulici nalezli na chodníku ležícího silně opilého staršího muže, který nebyl schopen nejen chůze, ale ani vstát nebo se podrobit dechové zkoušce. Protože muž byl ve stavu, kdy ohrožoval své zdraví i život, strážníci rozhodli o jeho transportu na protialkoholní záchytnou stanici, k čemuž si na místo přivolali speciální vůz pro přepravu silně podnapilých nebo znečištěných osob.
     V průběhu transportu se opilec poněkud probral a začal být agresivní. Strážníka, který zajišťoval transport v přepravním prostoru, nejprve zasypal vulgárními urážkami, následně se neočekávaně odpoutal ze sedačky a zaútočil opakovaně na strážníka pěstmi. Kvůli bezprostřednímu ohrožení strážníka byl řidič vozu nucen zastavit a proti útočníkovi muselo být použito donucovacích prostředků, přičemž byl agresor vyveden ze služebního vozu ven a sveden na zem. Zbytek cesty na záchytku pak strávil nejen znovu připoután bezpečnostním pásem, ale i s pouty na rukou.
     "Dechovou zkoušku se u muže narozeného v roce 1964 nepodařilo provést. Protiprávní jednání, kterého se dopustil, s ním bylo dořešeno po jeho vystřízlivění," uvedla tisková mluvčí strážníků. 

Foto ilustrační


TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost