Foto Video

Co vše má za sebou Ervín S.?

Recidivista při divokém pronásledování Plzní naboural několik aut a havarovali kvůli němu i policisté

středa 20. října 11:05 , aktualizace 16:04

Krádež Vloupání Zadržení pachatele

Partner článku – Delta Plzeň

     V neděli 17. října jsme informovali o policejním pronásledování ujíždějícího recidivisty ze Slovan na Rokycanskou třídu, při kterém ujíždějící řidič neváhal ohrožovat ostatní řidiče i chodce, unikat po chodnících a v jednom případě dokonce s autem sjet po schodišti. Při pronásledování také došlo k poškození tří policejních vozů. Policie nyní uvolnila podrobnosti k tomuto případu.


     Podle tiskové mluvčí policisté v neděli krátce po půl dvanácté hodině dopoledne přijali oznámení, že se v Plzni na Slovanech Slovany pohybuje vůz Ford Focus, jehož řidič měl být veden v celostátním pátrání. Policisté ihned vyjeli na místo a v Motýlí ulici chtěli vozidlo zastavit za použití zapnutého světla modré barvy a výstražného zvukového znamení k zastavení vozidla.
     Řidič ale výzvu k zastavení neuposlechl, místo toho sešlápl plynový pedál a začal ujíždět, takže ho policisté začali samozřejmě pronásledovat. "Při své riskantní jízdě řidič mimo jiné způsobil s vozidlem dopravní nehodu v Božkovské ulici, kde narazil do dvou zaparkovaných vozidel. Během nebezpečné jízdy spáchal několik dopravních přestupků, a to jízdou v kolejišti, průjezdy křižovatek na červenou, opakovanými průjezdy jednosměrnými ulicemi v protisměru, jízdou po chodníku, projetím kruhového objezdu v Částkově ulici v protisměru či protisměrnou jízdou na frekventované Rokycanské ulici," popsala mluvčí policie, čeho všeho se řidič ve snaze uniknout dopustil.
     Divokou jízdu ujíždějícího řidiče nám popsalo i několik čtenářů: "Skoro mi srazil ženu a syna, když jsme šli přes Mikulášské náměstí k vlakovému nádraží," napsal nám jeden z nich. "Jel přechod nepřechod, chodník nechodník, červená nečervená. My jsme si říkali, co to jede v protisměru za magora a najednou tam přijeli policajti a chytli ho. Ještě, že se nikomu nic nestalo," napsala další. "Ten blázen sjel dokonce schody u Revoluční a ujížděl Rokycanskou v protisměru. Daleko ale nedojel, chytli ho hned u Autoskel Galaxy," posla další čtenář závěr honičky. 
     Na Rokycanské třídě nakonec policisté ujíždějící vozidlo zablokovali a řidiče zadrželi, přičemž se potvrdilo, že se jedná o hledaného recidivistu Ervína S. "Třiatřicetiletý zadržený muž na místě policistům potvrdil, že má ve vozidle uschované věci, které pocházejí z předchozí trestné činnosti. Policisté vozidlo následně zajistili i s nalezenými věcmi k dalšímu opatření," uvedla mluvčí policie s tím, že kriminalisté muže, podle našich informací Ervína S., obvinili ze spáchání pokračujícího přečinu krádež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Policisté Ervína S. mimo jiné viní z těchto trestných činů:

  • v září ze stavební buňky v Plzni na Vinicích odcizil tablet s příslušenstvím, batoh s obsahem elektroniky, svačinou a peněženkami, které obsahovaly mimo jiné finanční hotovost i platební karty. Platební kartu poté použil v plzeňském obchodě na uhrazení nákupu potravin a dále se pokusil o platební transakci, avšak neúspěšnou, platební karta již totiž v té době byla zablokována.
  • ještě v září se ubytoval v jednom z plzeňských hotelů a z pokoje si odnesl vybavení včetně televize
  • v říjnu se ubytoval v dalším hotelu, který v noci prohledal, z recepce odcizil mobilní telefon i klíče od pokojů a ze skladu automatický kávovar
  • ještě v říjnu v prodejně jízdních kol předstíral zájem o koupi kola, na kterém ale při domluvené zkoušce na parkovišti u prodejny ujel 

     "Poškozeným fyzickým i právnickým osobám muž způsobil celkovou hmotnou škodu za více jak 120 tisíc korun a během výslechu se ke všem skutkům doznal," doplnila mluvčí policie s tím, že takového jednání se dopustil i přesto, že byl za obdobnou majetkovou trestnou činnost v předchozí době odsouzen. Podle našich informací má za sebou Ervín S. více než tři desítky trestných činů.
     Po provedených procesních úkonech putoval Ervín rovnou do výkonu trestu odnětí svobody. Případem jeho nebezpečné jízdy se dále zabývají dopravní policisté a jeho další majetkovou trestnou činnost šetří kriminalisté.

Původní článek:

     Bohužel ani tato neděle nebyla v Plzni klidná. V půl dvanácté dopoledne chtěla policejní hlídka v Zahradní ulici zastavit  podezřelé vozidlo Ford Focus, které jelo jednosměrnou ulici v protisměru. Řidic vozidla však na opakované výzvy k zastavení nereagoval a snažil se za každou cenu ujet přes Petrohrad směrem na Doubravku. Do pronásledovaní se v té chvíli zapojilo několik dalších policejních hlídek.
     Muž za volantem ujíždějícího Fordu si počínal velmi nebezpečně, opakovaně jel protisměrem či po chodníku a také cestou naboural několik zaparkovaných aut. Bohužel kvůli jeho velice riskantní jízdě došlo i k poškození dvou policejních vozů a havárii třetího na rohu Sladkovského a Lobezské. 
     Pronásledování tohoto velice nebezpečného řidiče pokračovalo až do Revoluční ulice, kde pronásledované vozidlo sjelo po schodišti na Rokycanskou třídu a pokračovalo dále protisměrem směrem do centra města. Zde naštěstí došlo k zablokování ujíždějícího vozu dalším policejním vozidlem a k následnému zadržení řidiče. "Zadržený muž narozený v roce 1988 odmítl dechovou zkoušku i test na přítomnost drog a byl umístěn do policejní cely," uvedla mluvčí policie.
      Podle našich informací je zajištěným mužem narkoman Ervin S., který byl v celostátním pátrání a za sebou má více než tři desítky případů trestné činnosti.

Foto KP a PČR

 


Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.