Foto Video

Řidič zneužil záchranářskou uličku a projel ji dokonce v protisměru

Nepochopitelné jednání jednoho z řidičů u vážné nehody na přivaděči u Olympie

čtvrtek 16. června 17:19 , aktualizace 17:35

Doprava Nehody

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

      V úterý jsme informovali o vážné dopravní nehodě, při které se na přivaděči od OC Olympia k dálnici D5 a na Losinou čelně střetly dva osobní vozy. Starší řidič zde po minutí odbočky zazmatkoval a zachoval se nejhloupěji jak mohl, na přivaděči se otočil do protisměru a k odbočce se vracel, přičemž zavinil střet, při kterém byli zraněni čtyři lidé.

      Po zveřejnění článku se na nás obrátil čtenář s videozáznamem, který ukázal, že se v rámci této nehody někdo dokázal zachovat ještě hloupěji než její viník. "Vážená redakce, dnešní nehoda u Olympie, při které došlo k čelnímu střetu dvou vozidel, je otřesná. O co horší je ale řidič SUV, který se na přivaděči otočil a odjel v protisměru záchranářskou uličkou, než samotný viník nehody?" napsal nám.


      Video jasně ukazuje, že netrpělivý řidič vozu Mitsubishi naprosto bezohledně zneužil záchranářské uličky a dopustil se minimálně přestupku Jízda v protisměru.

      "Jednáním řidiče se nyní zabývají policisté. Za přestupek mu hrozí pokuta ve výši 5 až 10 tisíc korun a zákaz činnosti, tedy řízení, na šest měsíců až jeden rok," uvedla nám k tomuto případu tisková mluvčí policie. 


Původní článek - Čelní střet u Olympie - na místě více zraněných

     V úterý odpoledne po druhé hodině došlo na výjezdu z Plzně směrem na Losinou, nedaleko obchodního centra Olympie, k velmi vážné dopravní nehodě. Čelně se tu střetla dvě osobní vozidla.
     Z místa bylo hlášeno několik zraněných včetně dítěte, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky. Vzhledem k počtu zraněných záchranáři vyslali čtyři sanitní vozy a společně s profesionálními hasiči vyjeli i jejich dobrovolní kolegové.


     Podle informací z místa řidič vozidla Ford chtěl jet na Starý Plzenec, ale přehlédl odbočku a bohužel zareagoval nejhůře jak mohl. Otočil se a začal se s vozidlem v protisměru vracet!
     Na v protisměru jedoucí vozidlo bohužel již nestačil zareagovat řidič Škody Octavia, došlo k čelnímu střetu obou vozidel a zranění celkem čtyř lidí.

     Vozidlo Ford řídil šestasedmdesátiletý muž, který jel sám, ve Škodovce cestovali dva muži a asi dvanáctiletá holčička. Záchranáři si do péče převzali všechny čtyři osoby, které transportovali do nemocnic.
     Hasiči zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a pomocí sorbentu zlikvidovali únik provozních kapalin. 

     Policisté nehodu v tuto chvíli ještě šetří a zatím můžeme uvést pouze to, že test na přítomnost alkoholu měli oba řidiči negativní. Na zprávu policie čekáme a po jejím obdržení článek doplníme.

Aktualizace: 

    „Na místě zasahovaly čtyři posádky ZZS. Naši záchranáři ošetřili tři muže se středně těžkými zraněními a dítě mladší 15 let s lehčími zraněními. Všichni pacienti byli transportováni do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín,“ uvedla nám k nehodě mluvčí záchranářů.

     "Řidič vozidla Škoda Octavia narozený v roce 1969 jel ve směru od Olympie na Losinou. Proti tomuto vozidlu vyjelo v protisměru vozidlo značky Ford Focus řízené mužem narozeným v roce 1946. Došlo ke střetu obou vozidel, ve Fordu byl zraněn řidič, který cestoval sám, a ve voze Škoda tři osoby. Oba řidiči měli testy na přítomnost alkoholu negativní," doplnila informace mluvčí policie s tím, že policisté se nehodou samozřejmě dále zabývají. 

Foto KP a HZS

 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.