Foto

Nepochopitelný útok u Černého jezera - německý turista napadl strážce přírody

Policie prosí o pomoc při pátrání po skupině cizinců se psem, která napadla a zranila strážce

pátek 23. července 16:00 , aktualizace 16:14

Cizinci Napadení Pátrání

Partner článku – Alfa Tactical

     U Černého jezera na Šumavě došlo včera dopoledne k nepochopitelnému napadení strážce Národního parku. "V dopoledních hodinách třiapadesátiletý muž z Kašperskohorska prováděl kontrolu území okolo jezera, v místech, kam je vstup nepovolaným osobám zakázán. V jedenáct hodin zjistil pohyb osob, kdy se v prostoru nacházeli dva muži a jedna žena se psem a shledal, že se jedná o cizince. Strážce vyzval osoby k prokázání totožnosti s poučením, že se nacházejí v zakázaném místě. Cizinci mu ale odvětili, že nemají doklady," popsala tisková mluvčí policie s tím, že strážce skupinu instruoval, aby setrvala na místě a vytočil telefonní číslo na obvodní oddělení policie v Železné Rudě.

      Než však stačil strážce telefonát dokončit, jeden z německy mluvících mužů na něj zaútočil a srazil ho do jezera. Poté se skupinka vydala směrem k vodopádu Bílá Strž. Promočený strážce celý případ za pomoci telefonu jiné osoby oznámil policistům, skupinu znovu dohnal a opět vyzval, aby zůstali na místě. Tentýž muž, který na něj zaútočil předtím, mu začal nejprve nadávat a vyhrožovat klackem v ruce, poté na něj znovu zaútočil a takzvanou hlavičkou mířenou do obličeje ho srazil k zemi. Poté cizinci odešli směrem ke státní hranici.
      Přivolaní policisté po skupině začali okamžitě pátrat a obrátili se i na své německé kolegy. Nejvíce policisty zajímá útočník, kterým měl být muž ve věku 45 až 50 let, vysoký přibližně 180 cm, robustní postavy a s krátkými vlasy. Ten měl na sobě kostkovanou košili, krátké kalhoty světlé barvy a na hlavě měl kšiltovku. Skupinka osob měla s sebou psa zřejmě rasy Sibiřský Husky.

      "Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě. Na případu spolupracují i policisté z oddělení obecné kriminality," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že policisté žádají občany, kteří se v uvedenou dobu nacházeli u Černého jezera a pořizovali si videa a fotografie místa, o poskytnutí případných záznamů z uvedeného napadení strážce. Fotografie nebo videozáznam můžete zaslat na e-mail kt.ook.podatelna@pcr.cz nebo kt.oop.zruda@pcr.cz . Za případnou spolupráci policisté předem děkují.

      Členové stráže přírody jsou úředními osobami, jejichž pravomoci a povinnosti jsou upravené zákonem č. 114/1992 o ochraně přírody a krajiny.

Pravomoci stráže přírody:

      a) zjišťovat totožnost osob, které porušují předpisy na ochranu přírody
      b) ukládat a vybírat blokové pokuty za přestupky na úseku ochrany přírody
      c) vstupovat na cizí pozemky za podmínek stanovených v zákonu č. 114/92 Sb. o ochraně přírody a krajiny
      d) zadržet ke zjištění totožnosti osobu, kterou přistihnou při porušování právních předpisů o ochraně přírody a krajiny a odevzdat ji orgánu Policie České republiky; přistižené osoby jsou povinny uposlechnout
      e) požadovat pomoc nebo součinnost orgánů Policie České republiky, popřípadě obecní policie, pokud nemohou splnění svých povinností zajistit vlastními silami a prostředky
      f) pozastavit rušivou činnost


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.