Foto

Nepoučitelný agresor na nádraží i rozkopané dveře v Tylově ulici

Poprvé řešen pouze domluvou, po druhé již proběhly donucovací prostředky

Autor: pe středa 31. ledna 12:18 , aktualizace pondělí 12. února 13:42

Alkohol Městská policie Záchytka

Partner článku – Toyota Dolák


     Hned dvakrát museli strážníci v neděli řešit muže popíjejícího v hale Centrálního autobusového nádraží v Plzni.

     Poprvé si strážníci muže s pivem a vodkou všimli po ránu ve vestibulu, kam je zákaz vstupu osobám pod vlivem alkoholu a navíc spadá do oblasti, ve které platí vyhláška o zákazu konzumace alkoholu na veřejnosti.
     "Již od prvního oslovení čtyřiapadesátiletý muž s naší hlídkou odmítal spolupracovat. Muže se ale následně podařilo usměrnit a halu vestibulu nakonec sám opustil," popsala nám první setkání mluvčí městské policie. 

     O dvě a půl hodiny později strážníci halu autobusového nádraží kontrolovali znovu a narazili na stejného muže. "Plechovek od piva přibylo, opilost muže stoupla a začal nás častovat množstvím vulgarit. Jeho chování pak vygradovalo tím, že se pokusil napadnout náhodného kolemjdoucího, který se vyjádřil k jeho chování. Po tomto již samozřejmě nebylo nač čekat a proti agresivnímu muži byly použity donucovací prostředky, kdy byl za výkřiků všemožných nadávek sveden na zem a byla mu přiložena pouta.
     Dechovou zkoušku muž několikrát odmítl a jeho cesta následně vedla do protialkoholní záchytné stanice k vystřízlivění, aby se ze svých četných přestupkových jednání mohl zpovídat,"
doplnila mluvčí městské policie.


     S dalším opilým "hrdinou" se museli strážníci vypořádat dnes ve čtvrt na dvě ráno poté, co si ho hlídka všimla v Tylově ulici v Plzni, kde vykopl skleněnou výplň dveří obchodu.


     "Hlídka u muže zastavila, překvapila ho a zajistila. Jednatřicetiletý muž se před příjezdem přivolaných policistů snažil jednoho ze strážníků odstrčit a utéct, jenže strážník mu nedal žádnou šanci a společně s kolegou jej za užití donucovacích prostředků zpacifikovali a během okamžiku tak agresor skončil s pouty na rukou," uvedla mluvčí s tím, že podrobit se dechové zkoušce na alkohol muž odmítal.

    Kvůli předchozímu mužově zranění v obličeji dorazili na místo i záchranáři a po ošetření v nemocničním zařízení byl dotyčný převezen do protialkoholní záchytné stanice. Případem se dále zabývají policisté.

Foto MP, úvodní foto ilustrační

Toyota Dolák

V současné době je společnost TOYOTA Dolák jediným autorizovaným partnerem značky TOYOTA v jihočeském a plzeňském kraji a také od Příbrami až po Prahu. Naším cílem je mít spokojené zákazníky, kteří k nám cítí důvěru a vědí, za jaké služby u nás platí. Jsme rádi, že se nám tento cíl daří naplňovat.