Foto

Nepoučitelný zloděj na pervitinu

Recidivista byl chycen dvakrát za tři dny přímo při činu

čtvrtek 13. ledna 13:13

Drogy Krádež Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – T2 Reality

     Dokonce dvakrát v posledních několika dnech byl v Plzni přímo při činu zadržen nepoučitelný zloděj.

     V prvním případě ho v sobotu 8. ledna přistihla ostraha samoobsluhy Albert v Gerské ulici, když se s taškou naloženou salámy, oříšky a dalším zbožím pokoušel odejít bez zaplacení.
     Přivolaní policisté si zloděje převzali a převezli na obvodní oddělení, po provedení procesních úkonů ale vzhledem k relativně nízké způsobené škodě musel být propuštěn na svobodu.

     Zloděj si však ze zadržení žádné poučení neodnesl a jen o dva dny později, v pondělí 10. ledna začal řádit na Borech, kde se tentokrát zaměřil na zaparkovaná auta. "Z automobilu značky Škoda Octavia odcizil doslova vše, co mu přišlo pod ruku, jako například makový koláč, jablečné pyré nebo gumové pantofle. Při násilném vniknutí do druhého vozidla, tentokrát Fiatu Ducato, odcizil převážně elektronářadí," popsala tisková mluvčí policie.

    Ani tentokrát ale neměl zloděj štěstí a jeho jednání si všiml svědek, který na místo přivolal policii. Policisté z oddělení hlídkové služby na místo dorazili během několika okamžiků a zloděje se jim tak podařilo zadržet právě ve chvíli, kdy se chystal s kořistí vylézt z Fiatu. 
    Následně bylo provedeným testem zjištěno, že je zloděj pod vlivem pervitinu. 

    " Policejní komisař zahájil trestní stíhání čtyřiatřicetiletého muže, kterého obvinil ze spáchání pokračujícího přečinu krádež, a podal státnímu zástupci podnět na podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který soudce akceptoval," doplnila mluvčí policie s tím, že muž byl již v minulosti za majetkovou trestnou činnost pravomocně odsouzen.

Foto PČR

 


T2 Reality

Jsme plzeňská realitní kancelář zabývající se prodejem, pronájmem a správou nemovitostí. Našim klientům můžeme nabídnout širokou škálu služeb, mimo jiné třeba designerské služby nebo home staging.