Přes dvě promile, pervitin a zákaz řízení

Prototyp toho, co za volant nepatří, zastavili v sobotu policisté

2. listopadu 2020 11:04 , aktualizace 12:39

Alkohol Drogy Záchytka

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

     V sobotu před devátou hodinou večer policisté v rámci hlídkové služby u křižovatky mezi obcemi Němčice, Boždíš a Třebnice na Meclovsku zastavili a kontrolovali řidiče osobního vozidla tovární značky Opel Corsa. Zjistili při tom, že řidič nemá v pořádku naprosto nic.
     "Šestadvacetiletého řidiče policisté vyzvali k dechové zkoušce ke zjištění, zda neřídí vozidlo pod vlivem alkoholu. Odborné měření elektronickým přístrojem bylo s pozitivním výsledkem 2,3 promile alkoholu v krvi. Orientační drogový test stěrem z dutiny ústní pozitivně reagoval na přítomnost metamfetaminu. Z dostupných evidencí také policisté zjistili, že vozidlo je osazeno jinými registračními značkami a že mladý muž řídí, i když má uložen zákaz řízení všech motorových vozidel na dobu 36 měsíců, a to od srpna letošního roku," popsala tisková mluvčí policie.
    Policisté muže zajistili a převezli do lékařského zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a moči, pak jej eskortovali do protialkoholní záchytné stanice v Plzni.
    Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí i ohrožení pod vlivem návykové látky a případem se dále zabývají.

Foto ilustrační

Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.