Foto Video

Propuštěný vrah záměrně najel do člověka

Jednoho záměrně srazil, druhého autem odstrčil a z místa ujel

středa 21. července 14:08 , aktualizace 14:37

Napadení Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Nepochopitelným způsobem dal svou netrpělivost v pondělí krátce po poledni řidič osobního vozu u Krásna. Muž s vozem Ford jel ve směru z Krásna na Bečov nad Teplou, když poblíž parkoviště na Krásenskou rozhlednu musel zastavit v koloně v důsledku krátkodobého uzavření vozovky. V místě totiž probíhalo předem plánované natáčení reklamy a provoz na místě řídili pořadatelé.
     Netrpělivý řidič nejenže kolonu objel, ale dokonce neváhal na pořadatele najet. "Pětačtyřicetiletý muž po krátkém stání z kolony vyjel do protisměru a dojel až k pětačtyřicetiletému pořadateli, který v reflexním oděvu zajišťoval uzavření a neprůjezdnost silnice pro veškerou dopravu, vysokou rychlostí se proti němu rozjel a narazil do jeho dolních končetin. V důsledku nárazu muž přepadl horní polovinou těla na kapotu vozidla a poté spadl mimo vozovku," popsala tisková mluvčí policie.
     Tím ale celá věc bohužel ještě neskončila. Agresivní řidič zastavil a zraněnému muži, kterého předtím srazil, ještě ke všemu začal nadávat. Teprve když zjistil, že si zraněný telefonem přivolává lékařskou pomoc a policii, znovu se s vozidlem rozjel. Při tom ale opakovaně narážel autem do dalšího, tentokrát čtyřiapadesátiletého pořadatele, který se mu v odjezdu snažil zabránit. Muže nakonec vozidlem odstrkal a z místa ujel.


      Na místo ihned vyjely policejní hlídky. Policisté po krátké chvíli vozidlo pachatele zastavili poblíž Bečova nad Teplou a muže zadrželi. Po provedených úkonech na místě byl útočník převezen na policejní služebnu k dalším úkonům a následně umístěn do policejní cely. Sražený pořadatel musel se svým zraněním vyhledat lékařské ošetření v nemocnici, druhý poškozený muž naštěstí zranění neutrpěl.

     "V úterý 20. července krajští kriminalisté zahájili trestní stíhání pětačtyřicetiletého muže ze Sokolovska a obvinili jej ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, kterého se měl dopustit opakovaně, a dále z přečinu výtržnictví. Vyšetřovatel podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na rozhodnutí soudu si počká v policejní cele. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody na pět až dvanáct let," uvedla tisková mluvčí policie.

     Ve vězení agresor nebude žádným nováčkem, podle našich informací byl již v minulosti několikrát soudně trestán, mimo jiné byl odsouzen Krajským soudem v Plzni pro trestný čin vraždy.

Foto a video PČR

  


      
Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.