Sekerami, palicí a lopatkou ozbrojený a zfetovaný schizofrenik se zabarikádoval v domě

"Má hrozný výkyvy nálad, napadá lidi a vyhrožuje jim, my už se tu bojíme chodit po vsi," uvedli nám obyvatelé Nezbavětic

čtvrtek 18. srpna 16:58 , aktualizace 19:14

Drogy Napadení Záchranáři Zadržení pachatele

     Na začátku týdne jsme informovali o tragické události v Nezbavěticích, kde po útoku býka zemřel zaměstnanec zemědělského družstva. O tomto případu jsme informovali v článku Býk zabil muže.
     Ve stejné době, tedy v pondělí kolem osmé večer a ve stejné vesnici, jen o několik stovek metrů dál probíhal další zásah záchranných složek. 

Případ nám podrobně popsala očitá svědkyně:

     "On tu před čtrnácti dny zdědil barák, kde dříve bydlel, ale už ho prodal. Je to schizofrenik, ale neléčí se a ještě k tomu fetuje. No a jak teď dostal velký prachy, tak je zřejmě v pervitinu furt, protože v poslední době začal dělat hrozný sprasky.
     Má hrozný výkyvy nálad, napadá lidi a vyhrožuje jim, my už se tu bojíme chodit po vsi, protože nejde předvídat, co zase udělá. Chudáci jeho příbuzní, ti tu bydlí také a k nim chodí nejvíc, vyhrožuje jim a občas jim i ukradne nějaké věci doma, naposled vzal nevlastní mámě pračku.
     Dneska to ale bylo nejhorší, svlékl se do naha, běhal tady a křičel divný věci. Pak začal vyhazovat věci z oken, mimo jiné i na cestu, kde jezdily auta, divím se, že někdo nenaboural.
     Po chvíli přijeli policajti a chtěli to s ním řešit, jenže on zamkl řetězem všechny vrata, s policajtama vůbec nekomunikoval, řval že na ně pustí psa a že je zabije. V tu chvíli už přijely další policejní auta. On když to viděl, že je tam už víc policajtů, zaběhl do baráku a začal po nich z oken házet vše možné včetně nářadí.
Policajti páčidlem roztrhli ten jeden řetěz na vratech, tři se schovali pod okno a čtvrtý na něj mluvil, aby se vzdal."

Trapný omyl pachatele

     Další informace nám doplnila mluvčí policie. Muž se v domě zamkl, částečně i zabarikádoval a připravil si zbraně, jako třeba palici, dvě sekery nebo třeba vojenskou polní lopatku.
     Jenže pak muž udělal chybu a jak z oken stále vyhazoval věci, vyhodil omylem i své klíče. Toho policisté samozřejmě okamžitě využili, odemkli si, vnikli dovnitř a ke zpacifikování stále velice agresivního muže použili donucovací prostředky.

     "Slyšela jsem křik, kravál a řinčení nábytku. Vyběhl vyděšený pes, kterého se ujala jedna z příbuzných toho hňupa. Pak ho vytáhli ven spoutaného, ale pořád se rval, ječel a kopal kolem sebe. Viděla jsem, že byl celý od krve a tekla mu krev z pusy i z nosu. Já jim řekla, ať ho hlavně už konečně někam zavřou, ale oni nám řekli, že svoji práci odvedli a teď už to není na nich. Pak přijela záchranka a společně s těma policajtama ho odvezli," dokončila žena vyprávění s podmínkou, že její jméno nebudeme uvádět.

     "Ke zpacifikování agresivního muže musely být použity donucovací prostředky, konkrétně slzotvorný sprej, hmaty a chvaty a pouta. Muž narozený v roce 1986 měl pozitivní test na marihuanu, amfetamin a metamfetamin. Případem se policisté dále zabývají," doplnila mluvčí policie.

Foto: Ilustrační