Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Mladistvé dívce posílal brutální videa a vyhrožoval zabitím

Zhrzený nápadník skončil nejprve na psychiatrii a pak ve vazbě

28. prosince 2023 11:51 , aktualizace 14:57

Policie Vazba

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Opravdu stupidním způsobem se rozhodl rozchod s dívkou mladší osmnácti let řešit devatenáctiletý mladík z Klatovska a jeho jednáním se nakonec museli zabývat i kriminalisté.

     Mladík se s dívkou seznámil na internetu, několik měsíců si psali a došlo i k několika osobním setkáním. Kvůli konfliktům ale dívka komunikaci ukončila, jenže mladík se s tím odmítal smířit.
     "Začal mladistvé dívce zasílat zprávy, ve kterých jí vyhrožoval zabitím. Aby v ní vzbudil strach o život, zaslal jí i video, ve kterém dochází k násilí na ženě a které stáhl na internetu. Jelikož už v minulosti tento muž mladou dívku napadl, ta se v obavě o svůj život svěřila matce, která celou věc oznámila policii," popsala nám mluvčí policie.

     Policisté muže k věci vyslechli a z důvodu jeho špatného psychického stavu mu přivolali zdravotnickou pomoc. Lékař následně rozhodl o jeho umístění na psychiatrii. Po propuštění ze zdravotnického zařízení jej policisté zadrželi a umístili do policejní cely.

     "Kriminalisté následně zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu nebezpečného vyhrožování a policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soud návrhu vyhověl a policisté se případem nadále zabývají," doplnila mluvčí policie s tím, že za popsané jednání hrozí muži trest odnětí svobody až na tři roky.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.