Foto

Policie pátrá po muži, který spáchal sabotáž v továrně v Plzni Černicích

Zatím neznámý pachatel velice promyšleně zastavil výrobu v Copo Central Europe

středa 29. března 11:35 , aktualizace 12:04

Pátrání Vandalství

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Zcela schválně a promyšleně zastavil zatím neznámý pachatel ve čtvrtek 16. března večer výrobu v továrně firmy na plastové součásti automobilů Copo Central Europe v Písecké ulici, čímž uvedené společnosti způsobil značnou škodu.

     "Neznámý pachatel v době od 20:47 hodin do 20:51 hodin přistoupil ke kulovému ventilu na dopouštění technologické vody do výroby, ventil uzavřel a odstavil tak výrobní linku. Dále v rozvodné skříni uzavřel hlavní plynový uzávěr, čímž odstavil výrobní linku od plynu a pak v elektrické rozvodové skříni vypnul všechny jističe, čímž odstavil výrobní linku a některé části budovy od elektrického proudu.
     Následně ještě rozbil skleněnou krycí výplň požárního hlásiče a stiskl tlačítko požárního poplachu. V důsledku tříhodinové odstávky výroby způsobil neznámý pachatel firmě předběžnou škodu 88 700 korun,"
popsala nám případ mluvčí policie.

     Případem se zabývají policisté, kteří pátrají po podezřelém muži světlé pleti a štíhlé postavy, vysokém 175 až 185 centimetrů, ve věku 23 až 25 let, který se v uvedené době v areálu firmy pohyboval.
     Na sobě měl černou bundu s kapucí, světle modré džíny, světlou sportovní obuv značky New Balance.

     Pokud má někdo jakékoli informace k tomuto případu nebo popsanému muži, může informace sdělit policistům přímo na obvodním oddělení policie Plzeň 2 nebo policistům na tísňové lince 158.

Foto PČR

 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.