Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Mladý řidič ujel od nehody, po 14 dnech se sám přihlásil na policii

Rodina s poškozeným vozem vám děkuje za sdílení článku, který viníka dohnal k přiznání

středa 10. ledna 14:24 , aktualizace 14:50

Nehody

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Před dvěma týdny jsme informovali o řidiči, který ve Skrétově ulici narazil do zaparkovaného vozu, ujel a mladé rodině tak vysokou škodou na poničeném autě výrazně zkomplikoval vánoční svátky. Tento článek s prosbou o pomoc a vypátrání nezodpovědného řidiče zaujal mnoho z vás a mnozí ho i sdíleli.

     Zřejmě i díky tomu se nakonec podařilo viníka nehody ztotožnit a včera nám tak od mladé rodiny do redakce dorazilo poděkování: "Chceme vám moc poděkovat, díky vašemu článku se byl viník nehody přiznat, že prý měl strach, když viděl, že je v pátrání."

     Tisková mluvčí policie nám potvrdila, že se viník nehody narozený v roce 2001 sám přihlásil na policii a uvedl, že své auto poznal ve sdělovacích prostředcích. Doplnila také, že celková škoda způsobená při nehodě byla odhadnuta na 130 tisíc korun. Nehodou se policie samozřejmě dále zabývá.


Záznam nehody jsme zveřejnili v článku:

Ve Skrétově ulici najel do zaparkovaného auta a z místa zbaběle ujel

     Pořádné starosti způsobil před vánočními svátky velmi mírně řečeno nezodpovědný řidič mladé rodině z Plzně. Mladý pár s čerstvě narozeným miminkem kvůli tomuto řidiči místo vánoční pohody musel řešit značné poškození svého vozu, vysokou škodu, která na něm vznikla i zajištění náhradní dopravy, která je s novorozenětem bezpochyby potřeba.


     V noci z pátku na sobotu 23. prosince před pátou hodinou ráno zatím neznámý řidič naboural vozidlo BMW zaparkované ve Skrétově ulici v Plzni, přičemž nárazem poškodil celou zadní stranu vozidla a způsobil škodu za téměř sto tisíc korun.
    Viník nehody ale dle všeho věc nechtěl nijak řešit a aniž by zastavil, z místa zbaběle ujel.

    Majitelé vozu se s věcí obrátili na policii a podařilo se jim získat i kamerový záznam, na kterém je nehoda i újezd řidiče zachycen. (Datum a čas uvedený na záznamu neodpovídá - pozn. red.) 

    Podle majitele nabouraného vozu nehodu mělo způsobit zřejmě vozidlo Volkswagen Golf třetí nebo čtvrté generace stříbrné barvy. Policisté na místě zajistili veškeré dostupné stopy včetně vzorků laku a po vozidle i řidiči pátrají.

    Poškozená rodina se obrací i na naše čtenáře s prosbou o pomoc a žádostí, ať se kdokoli, kdo by vozidlo poznal, nebo někde viděl popsaný vůz s výrazným poškozením pravé přední části, ozve policii a pomůže tak nezodpovědného řidiče dopadnout.

    "Plzeňští dopravní policisté přijali oznámení o tom, že dne 23. prosince v 04:40 hodin mělo dojít v Plzni ve Skrétově ulici k poškození zaparkovaného vozidla tovární značky BMW, které stálo při pravém okraji jednosměrné komunikace v parkovacím místě pro šikmé stání. Neznámý řidič, který dopravní nehodu způsobil z místa ujel, aniž by poskytl zákonnou součinnost. Škoda na vozidle BMW byla vyčíslena na 80 tisíc korun," potvrdila nám případ tisková mluvčí policie.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.