Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Plzeň čekají rozsáhlé změny v dopravě

Příští pondělí bude rozšířeno uzavření Purkyňovy ulice, o týden později uzavřou Americkou

13. srpna 2021 13:55 , aktualizace 13:56

Doprava

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Plzeň v pondělí 23. srpna uzavře natrvalo část Americké třídy pro individuální automobilovou dopravu. Konkrétně tak už motoristé nezajedou do úseku od Škroupovy ulice po Resslovu ulici a v opačném směru od Goethovy ulice po ulici V Šipce. Do uzavřených částí Americké bude povolen vjezd pouze vozům MHD, cyklistům, taxi, vozidlům IZS, zásobování a místní obsluze. Cílem opatření, které v únoru letošního roku schválilo zastupitelstvo města, má být dopravně zklidnit tuto významnou městskou obchodní třídu, zlepšit podmínky pro pěší, cyklisty i pro MHD. Změna podle vedení města Plzně umožní zkvalitnit veřejný prostor a vysázet stromy. 
     „Americká si to zaslouží. Lokalitě se uleví a my díky tomu začneme s její proměnou na hlavní městskou obchodní třídu. Zklidnění nám umožní rozšířit chodníky, vysadit nové stromy a doplnit okrasnou zeleň,“ vysvětlil náměstek primátora pro oblast dopravy Michal Vozobule. Údajné zkvalitnění veřejného prostoru Americké třídy podle něj podpoří její společenský význam a přiláká více chodců, kteří jsou zdrojem zisků místních provozoven. 

     Řidiči by od pondělka měli začít využívat silniční komplex mostu Milénia, U Trati a Borské ulice. Co se týká Americké, ta zůstane motoristům přístupná pouze ve směru od Klatovské do Škroupovy a Jungmannovy ulice. Ve směru od Wilsonova mostu bude možné pokračovat do Prokopovy ulice. „Dopravní modely ukazují, že změna organizace dopravy motoristům žádné velké potíže nepřinese, ulice U Trati i kolem Rychtářky mají dostatečnou kapacitu. Vnitřnímu městskému okruhu navíc brzy odlehčí nové kilometry západního a východního okruhu,“ tvrdí Michal Vozobule. 

     Ještě před touto uzávěrou ale řidičům zkomplikuje cestování také plánovaná uzávěra Purkyňovy ulice. Od pondělí 16. srpna se k současné uzavřené části Purkyňovy ulice v úseku od Prokopovy k Resslově ulici uzavře i křižovatka s ulicí Resslova, čímž dojde ke změně organizace dopravy v přilehlé oblasti a bude otočen jednosměrný provoz v Jagellonské ulici. Změna bude provedena 16. srpna v nočních hodinách.
     Přibližně od 1. září práce v Purkyňově ulici postoupí do další etapy, kdy bude uzavřen úsek mezi ulicí Resslova a Petákova. To přinese, kromě již výše uvedeného otočení jednosměrky v Jagellonské ulici, i zaslepení Škroupovy ulice v křižovatce s ulicí Purkyňova. Kvůli avizovanému zklidnění Americké třídy v úseku Resslova – Škroupova pro cestu do Jagellonské ulice bude nutno využít následující trasy:

  • od Slovan:  U Trati – Klatovská třída – Purkyňova (nám. T.G.Masaryka) – Petákova – Jagellonská
  • od Doubravky : U Prazdroje – Americká – Prokopova – U Trati – Klatovská třída – Purkyňova (nám.T.G.Masaryka) – Petákova –Jagellonská 
  • od Bor: Klatovská třída – vpravo  Purkyňova (nám. T.G.Masaryka) – Petákova – Jagellonská
  • od Lochotína: Klatovská třída – vlevo Americká – Škroupova - JagellonskáAdvokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.