Foto Video

Noční Plzní projela další kolona cylindro-kónických tanků do pivovaru

Řidiči APB opět předvedli své umění - z přístavu až do Plzně

6. ledna 2018 02:41 , aktualizace 12:56

Partner článku – Autosalon Dajbych


     V noci na dnešek do pivovaru dorazily další tři z celkem deseti nových cylindro-kónických tanků, díky nimž pivovar navýší výrobní kapacitu Pilsner Urquell o téměř třetinu, tedy na více než 88 tisíc hektolitrů piva týdně a 3,5 milionu hektolitrů ročně.
     My ale museli obdivovat nejen řidičské schopnosti šesti mužů za volanty tří tahačů, ale i sehranost celého týmu, který je doprovázel. Kamiony totiž vezly tři macky o rozměrech 25 x 7 metrů a váze 52 tun a to vyžaduje hodně řidičského umu, zvláště, když za sebou mají cestu až z přístavu Lovosice, kam tanky dorazily z Německa lodí. Samotná cesta do Plzeňského pivovaru pak trvala dva dny.
     Průjezd Plzní zajišťovala nejen dopravní policie, ale i téměř desítka vozidel techniků, kteří konvoji uvolňovali cestu snímáním kabelů či trolejí a dalších překážek, které po průjezdu tahačů zase umisťovali zpět.
     Poděkování patří i plzeňským řidičům. Během celého průjezdu Plzní jsme nezaznamenali jediný pokus konvoj na nepovoleném místě předjet a dokonce ani jednou se ho nepokusil nervozní řidič popohnat nesmyslným troubením.

Již jsme již také psali:

Letadlem přes Plzeň

Letadlem přes Plzeň

18. 12. 2016, 03:22, aktualizace 31. 07. 2017, 15:04

Podívejte se na mistrovství řidičů speciálního konvoje přepravující vládní letoun Tu-154M


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.