Foto

Noční střelba v ulicích, zajištěn jeden cizinec

Naprosto nepochopitelně se zachoval cizinec v noci na dnešek, když z kapsy vytáhl pistoli a začal bezdůvodně střílet.

24. listopadu 2015 18:09

Zbraně

V noci na dnešek projížděla policejní hlídka z obvodního oddělení střed Karlovou ulicí, když policisté zaslechli dva, těsně po sobě jdoucí výstřely. Vše nasvědčovalo tomu, že střelba přichází od Přemyslovy ulice, policisté vyjeli tím směrem a opravdu, během pár vteřin zahlédli muže, který bez důvodu a příčiny vyndal z kapsy pistoli, namířil směrem na parkoviště, kde v tuto chvíli naštěstí nikdo nebyl a opět vystřelil.

Policisté muže muže okamžitě zpacifikovali a odzbrojili. Následně bylo zjištěno, že zbraň je naštěstí pouze plynovka, která je sice volně držitelná od 18 let, ale v tomto případě ji muž držel a použil zcela v rozporu se zákonem.

Muž, aniž by to zřejmě tušil, byl sám v přímém ohrožení života, protože zasahující policisté nemohli vědět, zda muž nemá skutečnou krátkou kulovou zbraň a pokud by zamířil, byť i náhodou proti nim, byli by ho mohli policisté zcela v souladu se zákonem i zastřelit.

„Hlídka okamžitě 34letého cizinec zadržela a zajistila, ke zranění nebo škodě na majetku nedošlo. Policisté následně také zjistili, že je muž pod vlivem alkoholu, nadýchal 2,41 promile. Zajištěná poloautomatická plynová pistole byla poslána k balistickému zkoumání a muž se bude zodpovídat z výtržnictví,“ sdělila k případu policejní mluvčí.


Plynovka - expanzní zbraň, schopná vystřelit pouze shluk plynů či cvičný (slepý) náboj, není schopna výstřelu pevným projektilem. Je volně držitelná od 18 let, zákon však zakazuje její držení a nošení podnapilým osobám a stejně tak je vyloučeno její použití na obdobnou „zábavu“.