Foto Video

Jeden napadl dívku, druhý hlídku

Pomáhali napadené dívce, ale zákroku zamezoval iniciativní opilec

pondělí 23. září 13:57 , aktualizace 14:45

Alkohol Městská policie Napadení Záchytka

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard


     Fyzické potyčky mezi dvěma muži a ženou si všimli hlídkující strážníci v jednu hodinu v noci ze soboty na neděli 22. září na křižovatce Sadů Pětatřicátníků a Prešovské ulice.
     Strážníci okamžitě skupinu vyzvali k zanechání protiprávního jednání a uklidnění se, jeden z mužů byl ale i přes opakované výzvy stále agresivní a druhého muže stále napadal. Strážníci tedy muži museli přiložit pouta.
     "Žena strážníkům vysvětlila, že agresor je její bývalý přítel, který jí dlouhodobě pronásleduje a zde se jí jiný, třiatřicetiletý muž zastal, když odcházela z restaurace, a bývalý přítel se ji snažil donutit, aby odešla s ním. Když to odmítla, měl jí i druhého muže napadnout," popsala tisková mluvčí strážníků s tím, že útočníkova dechová zkouška na alkohol vyšla pozitivní s hodnotou 2,8 promile. Muž byl k vystřízlivění převezen do protialkoholní záchytné stanice.  
     "Já se té dívky musel zastat, vím od ní, že je proti němu vedeno trestní stíhání za nebezpečné pronásledování. Já ji bránil, když jsem viděl, jak ji chytil za vlasy. Ona mi pak vyprávěla, co s ním vše zažila, například, jak jí vykopl dveře nebo jak ji sleduje, když jde do města," popsal nám muž, který se dívčiny zastal jako první.

Nic nevěděl, ale radil a omezoval zákrok

     Do probíhajícího zákroku se přimíchal náhodný kolemjdoucí, který sice vůbec netušil oč jde, ale začal strážníkům a i policistům, kteří na míso dorazili také, nejprve zcela nesmyslně radit a zákrok komentovat.
     Pak ale muž začal zasahujícím hlasitě a vulgárně nadávat. "Kolik vás tady je vy kurvy, si tady děláte hodinovku? Táhněte do prdele," křičel nepříčetně muž na celou ulici.
     Policisté ho několikrát vyzvali, aby se uklidnil a nerušil noční klid, to ale muže jen vyprovokovalo k dalším vulgárním výkřikům. Protože jeho nadávání se stupňovalo, vyrazili policisté k němu, aby mu domluvili. Na to muž zareagoval dalším křikem, nepochopitelným lehnutím si na zem a mácháním rukama kolem sebe.
     I tento opilec nakonec skončil v poutech. "Muž narozený v roce 1984 při zkoušce na alkohol nadýchal 1,52 promile a byl převezen na PAZS. Muž se bude zpovídat z rušení nočního klidu a neuposlechnutí výzvy," uvedla tisková mluvčí policie.

Foto: MP a KP

 


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.