O mužův život bojovali v lese

Včasná první pomoc pomohla zachránit život třiasedmdesátiletého muže

úterý 16. dubna 20:44

Záchrana života

Partner článku – ZOXO

     Ve středu 10. dubna letošního roku jeli se služebním vozem policisté z obvodního oddělení z Plánice ve složení vedoucí oddělení npor. Bc. František Zahálka a prap. Pavel Stupka po komunikaci II. třídy číslo 186, ve směru od Klatov na Plánici.
    V lese mezi obcemi Myslovice a Vítkovice, uviděli ženu, která na ně zoufale mávala aby zastavili. Policisté si všimli u ženy ležící osoby a okamžitě zastavili a doběhli k místu, kde na zemi ležel muž v pozici na zádech a nejevil známky života. Muž nedýchal, tep neměl hmatatelný ani na jiné podněty nereagoval.
     Policisté okamžitě začali s masáží srdce. Během prováděné resuscitace u místa zastavil  občan, šestatřicetiletý muž z obce na Klatovsku, který také přispěchal na pomoc.
     V průběhu resuscitace si zachránci povšimli, že muž se nepravidelně nadechuje a  pokračovali až do příjezdu zdravotnické záchranné služby. Záchranářský vrtulník přistál nedaleko lesního porostu a následně byl muž transportován do nemocnice v Plzni a zde zůstal hospitalizován.
     "V průběhu dopoledne manželé v lesním porostu zpracovávali dřevní hmotu, muži se udělalo nevolno a spadl na zem. Žena ihned v 10.04 hodin oznámila na tísňovou linku zkolabování muže a během probíhajícího telefonického hovoru uviděla projíždějící policejní vozidlo, na které zamávala," popsala tisková mluvčí policie.
     Policisté i občan, svým příkladným přístupem a pohotovostí, pomohli k záchraně života muže, což bylo oceněno i ze strany zástupců Záchranné zdravotní služby Plzeňského kraje. I za redakci všem zúčastněným gratulujeme k perfektnímu zákroku.

ZOXO

ZOXO – synonymum férového úvěrování. Poskytujeme půjčky od 100.000 Kč se zástavou nemovitosti. Stačí vyplnit nezávaznou online žádost na webu.