Foto

O víkendu došlo ke dvěma pokusům o vraždu

Jen z napadených stále bojuje o život a oba dva vážné zločiny přebírají krajští kriminalisté

19. dubna 2021 11:48 , aktualizace 11:57

Cizinci Napadení Vražda Záchranáři

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Tento víkend byl mimořádně krvavý, protože během něj došlo hned ke dvěma pokusům o vraždu, respektive ke dvěma vraždám ve stádiu pokusu, abychom to dle zákona uvedli přesně. Ačkoli oba případy spolu nesouvisí, jsou si velmi podobné a o obou jsme o víkendu informovali.

Pobodání v Domažlicích

     V sobotu odpoledne kolem čtvrté hodiny došlo k pobodání mladého muže v Domažlicích v Masarykově ulici v ubytovně zvané Teplotechna. Podle svědka zaútočil asi šedesátiletý Rumun na asi dvaadvacetiletého mladíka, také Rumuna. Na místo události okamžitě po oznámení vyjeli záchranáři a policisté. 
     Vzhledem k rozsahu zranění si lékařka přivolala vrtulník LZS z Líní, ten poté transportoval muže narozeného v roce 1998 do Fakultní nemocnice Plzeň na Urgentní příjem s těžkým zraněním, ale při vědomí. Vyšetřování případu si na místě převzali kriminalisté.
     Mluvčí policie nám následně fyzické napadení mezi dvěma muži potvrdila a uvedla, že mu předcházela slovní rozepře. Policisté ve věci zahájili procesní úkony a zjišťuji veškeré okolnosti případu. "Podezřelý muž byl na místě zadržen a včerejšího dne si z rukou policejního komisaře převzal obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. V nejbližší době bude podán podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby," uvedla tisková mluvčí policie.

Pobodání v Sušici

     V neděli v podvečer došlo k dalšímu napadení nožem, tentokrát v Hrádecké ulici na parkovišti u nákupního centra Tesco v Sušici. Podle informací přímo z místa šlo opět o konflikt mezi dvěma Rumuny, během kterého jeden druhého, stejně jako o den dříve v Domažlicích, velice vážně pobodal. Svědek, který nás na konflikt upozornil a vše viděl na vlastní oči, doslova uvedl, že u zraněného muže došlo dokonce k vyhřeznutí střev.
     "Asi pětatřicetiletý muž utrpěl velmi vážná zranění. Na místě mu byly zajištěny životní funkce a byl přivolán vrtulník LZS. Muže jsme následně v bezvědomí letecky transportovali na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň," uvedla včera mluvčí záchranné služby.
     První na místě zasahovali strážníci městské policie, poté si vše převzali policisté a následně samozřejmě i kriminalisté. Policisté nám potvrdili, že podezřelého Rumuna na místě zadrželi a umístili do policejní cely. Na parkoviště nákupního centra museli být po ukončení šetření na místě povoláni i hasiči, aby pomocí chloraminu zlikvidovali a následně vodou spláchli rozlehlé tratoliště krve.
     Dnes dopoledne jsme ověřovali zdravotní stav zraněného muže a mluvčí Fakultní nemocnice nám uvedla, že je pacient stále v kritickém stavu. "Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu a prověřováním případu se v současné chvíli rovněž zabývají krajští kriminalisté," řekla mluvčí policie k tomuto případu.

Foto: svědek
Úvodní foto ilustrační z jiného případu

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.