Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Obchod "s bílým masem" na Plzeňsku aneb "Je libo holku z Kolumbie?"

Trojice obchodníků s lidmi dovážela dívky z Jižní Ameriky a nutila je mimo jiné i bitím k prostituci

15. prosince 2023 10:54 , aktualizace 10:58

Prostituce Vazba Zadržení pachatele


     Kriminalisté v uplynulých dnech zadrželi a následně obvinili tři občany České republiky z pokračujícího zvlášť závažného zločinu obchodování s lidmi.

     "Podle dosud zjištěných skutečností dva muži ve věku 33 a 47 let a jedna třiatřicetiletá žena nejméně během listopadu 2022 a od konce června do současné doby provozovali erotický klub na Plzeňsku, kde zaměstnávali ženy z různých států Jižní Ameriky.
     Obvinění přitom využívali ekonomicky špatného zázemí osob v jejich rodné zemi a pod příslibem finančního výdělku v České republice lstí přesvědčili nejméně 15 žen k práci společnic bez poskytování sexuálních služeb,"
popsala tisková mluvčí policie a pokračovala: "Ženám po příletu do Česka ihned odebrali doklady a pod pohrůžkami či dokonce za použití násilí je nutili k různým činnostem.
     Obviněné osoby měly rozdělené úkoly. Mladší z mužů zajišťoval organizačně a finančně takzvaný nábor a dopravu osob ze zahraničí. Dále ženy vozil na předem domluvená místa za účelem provozování prostituce a vybíral od nich vydělané peníze.
     Druhý obviněný muž vystupoval jako provozní erotického klubu, instruoval osoby ohledně pracovní náplně a zajišťoval telefonickou i osobní komunikaci se zákazníky.
    Třiatřicetiletá žena zajišťovala inzerci osob a klubu na různých erotických portálech. Poškozené ženy odevzdávaly veškerý svůj výdělek za poskytnutí sexuálních služeb obviněným."

     Podle informací osoby obeznámené s případem se jednalo o klub Latinas Chicas v Myslince, který nabízel služby převážně dívek z Kolumbie. Ty pak měly být v domě nedaleko Myslinky k prostituci nuceny mimo jiné i bitím. 

     Kriminalistům se díky pečlivé operativní činnosti a spolupráci s dalšími složkami policie podařilo organizovanou skupinu vypátrat a zadržet.

     "Vrchní komisařka podala státnímu zástupci podnět na podání návrhu na vzetí obviněných osob do vazby, který soudce akceptoval. Pouze v případě obviněné ženy byla vazba nahrazena jiným opatřením," doplnila mluvčí policie.


iPhone Plzeň

iPhone-Plzeň - oprava a servis iPhonů. Nejde nám pouze o rychlou opravu, ale především o kvalitu a preciznost, s níž přistupujeme ke každému zařízení, jako by to bylo naše vlastní.