Foto Video

Obviněného z vraždy ženy v Křižíkovo sadech přivezli před chvílí k soudu

Podle svědků Kozlík ženu často mlátil a rána nožem do břicha byla tak již jen vyvrcholení dlouhodobého týrání

Autor: Karel Aleš pátek 10. května 09:47 , aktualizace 12:47

Bezdomovci Cizinci Vazba Vražda


     Dnes ráno v osm hodin přivezla policejní eskorta k soudu v Nádražní ulici v Plzni sedmatřicetiletého Slováka, kterému se mezi bezdomovci přezdívalo Kozlík, obviněného z vraždy ženy v Křižíkovo sadech a bylo zahájeno vazební jednání. 

    Po zhruba hodinu a půl dlouhém jednání soudkyně vyhověla návrhu státního zástupce a muže do vazby vzala. Policisté ho tak rovnou převezli do Věznice Plzeň, kde si počká na soud. Za vraždu ženy mu hrozí až osmnáct let vězení.


Podívejte se, jak to na místě vraždy i dnes u soudu vypadaloPůvodní článek:

V Křižíkových sadech v Plzni pobodali ženu

     V úterý odpoledne po třetí hodině došlo k napadení a pobodání ženy narocené v roce 1980 v Křižíkových sadech v Plzni. Velice vážně zraněnou ženu ve středním věku na místě resuscitovali záchranáři a poté ji v bezvědomí transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín.

     Lékařům se podařilo pobodanou ženu, které již měla zástavu srdce, oživit a po několikahodinové operaci udržet naživu. Bohužel ale nůž poškodil vnitřní orgány a ženina zranění byla natolik vážná, že i přes veškerou snahu zdravotnického personálu se její stav začal opět horšit a nakonec utrpěným zraněním podlehla.

     Podle našich informací měla žena utrpět hlubokou bodnou ránu do oblasti břicha a ona i její vrah byli Slováci.

     Policisté zajistili všechny bezdomovce, kteří se na místě napadení pohybovali, a zároveň prohlíželi křoví a další místa jako třeba popelnice a kanály, a pátrali po vražedné zbrani i dalších případných důkazech.

     "V úterý 7. května jsme přijali oznámení o ženě, která leží v bezvědomí na jedné z laviček v Křižíkových sadech v Plzni. Po našem příjezdu byla na místě nalezena čtyřiatřicetiletá žena s bodným poraněním. Ve vážném stavu byla převezena do nemocnice, kde následující den i přes maximální úsilí lékařů svým zraněním podlehla.
     Místo a jeho okolí policisté ihned po oznámení uzavřeli a provedli jeho ohledání. I následující den se policisté zabývali celou řadou procesních úkonů a prováděli na místě a v okolí této události prověrku, které se zúčastnila celá řada policistů, včetně potápěčů zásahové jednotky, policistů ze speciální pořádkové jednotky, kriminalistů Městského ředitelství policie Plzeň, psovod a policisté z odvodního oddělení Plzeň střed.
     To vše proběhlo ve spolupráci se strážníky Městské policie Plzeň, příslušníky Hasičského záchranného sboru a pracovníky společnosti Čistá Plzeň.
     Od počátku se případu věnovali krajští kriminalisté, kteří krátce po činu měli vytipovanou osobu, která se tohoto jednání mohla dopustit a ve večerních hodinách dne 7. května zadrželi sedmatřicetiletého muže. Na základě zjištěných skutečností a provedení procesních úkonů zahájil vrchní komisař odboru obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování trestní stíhání tohoto muže jako obviněného ze zvlášť závažného zločinu vraždy a zároveň nařídil soudní pitvu u zemřelé.
     Poškozená i obviněný se pohybovali v komunitě osob bez přístřeší a motivem tohoto činu má být vyřizování jejich partnerských neshod,"
popsala celý případ tisková mluvčí policie.www.rb.cz

Jsme tu pro ty, kteří potřebují pomoci vytvořit funkční ledovací kampaň či služby call centra. K tomu využíváme naše weby s celkovou návštěvností 4 000 000 uživatelů a služby profesionálního call centra s databází více než 500 000 živých kontaktů. A to vše Vám může být k dispozici. Poptejte nás!