Foto

Obvinění Záchranné služby se nezakládá na pravdě

Čtenářka obvinila lékařku záchranné služby, zde je reakce záchranářů

4. června 2018 14:23 , aktualizace 19:43

Záchranáři

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Včera jsme informovali o vážné nehodě, která se stala po deváté hodině dopoledne na Klatovsku, kde ve směru od Janovic nad Úhlavou jel mladík narozený v roce 1998 s vozidlem Volkswagen Polo.
     Dle jeho tvrzení měl zareagovat na vozidlo před ním, které brzdilo a odbočovalo doprava. Řidič prý také začal brzdit, ale brzdy mu údajně selhaly, takže mladý řidič strhl řízení doprava a sjel do silničního příkopu, kde čelně narazil do betonového můstku.
      Řidič utrpěl pouze drobná zranění obličeje, ale jeho spolujezdkyně dopadla hůře a utrpěla zranění břicha a hrudníku. Na místo vyjely všechny základní složky IZS a záchranáři na místo zamířili vzdušnou i pozemní cestou.
     „Žena narozená v roce 1999 byla přepravena s úrazem hrudníku na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín. Dále byl na místě dopraní nehody ošetřen muž ročník 1998, který utrpěl jen lehké zranění a po ošetření byl ponechán na místě.“

Reakce čtenářky

Pod článkem se vzápětí objevila tato reakce paní Gabriely S. (celá neupravená verze):

     Zranění utrpěli 3 osoby. Další mladik r. 2000 byl spolu s řidičem r. 1998 ošetřen v Klatovske nemocnici na vlastni žádost, lékařka zachranne služby vyhodnotila situaci tim způsobem ze mladíci kteří byli evidentne v šoku po autonehodě a tvrdili ze ošetření nepotřebují, si maji v případe potíží zavolat sanitku či dojet do nemocnice sami.
     Matka mladíka - zdravotní sestra vyhledala okamžitou pomoc lékařů v Klatovske nemocnici a syn i jeho kamarád jsou mimo nebezpečí. Nicméně poranění obličejoveho skeletu, kontuze mozku, hrudníku a orgánů dutiny břišní s krvácení do močového měchýře není zanedbatelne poranění.
     Vážnost situace a riziko možných následků autonehody byla v tomto okamžiku tristně podceněna.

Odpověď záchranné služby

Reakci pisatelky jsme samozřejmě předali Záchranné službě a zde je jejich odpověď:

     Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje se distancuje od podrobného komentování zdravotního stavu jednotlivých pacientů vzhledem k povinnosti mlčenlivosti danou jí zákonem. Přesto je naší povinností se zastat lékařky, která na místě zasahovala. Jak vyplývá z již uveřejněných informací, nebyli na místě jen uvedení dva mladíci, kteří následně vyhledali pomoc v Klatovské nemocnici.
     K tvrzení paní Gabriely Sýkorové můžeme jen uvést, že na místě události osobně přítomna nebyla a své informace má tzv. z druhé ruky. Její obviňování z tristního podcenění vážnosti situace s ohledem na následný zdravotní stav dvou mladíků je jí samotnou ihned vyvráceno tvrzením, že mladíci jsou mimo nebezpečí. Výčet uvedených diagnóz by tedy zjevně nepatřil mladíkům.
     Stejně tak je nutné připomenout v souvislosti s tímto, že i pacienti mají za jasně daných okolností svá práva (odmítnutí péče apod.).


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.