Oko za oko, vrata za vrata

Následky sousedské rozepře řeší policie

čtvrtek 8. března 16:08 , aktualizace 16:16

Partner článku – Prestol Holding

     Nakonec až policie musí řešit následky sousedské rozepře, ke které došlo v sobotu 3. března v obci u Hradešic mezi dvěma muži. Ti se podle místních celkem pravidelně hádají již delší dobu.

     Tentokrát hádka měla podle poškozeného začít tak, že jednomu ze zaměstnanců zámečnické dílny sjel kus kovu z převážené palety a strčil do dřevěných vrat sousedovy stodoly. To mělo muže rozčílit natolik, že se podle hesla "oko za oko, zub za zub" rozhodl svá vrata pomstít.
     Osmačtyřicetiletý muž najel s traktorem značky Case s připevněnými vidlemi určenými k manipulaci s balíky do plastových lamelových vrat u sousedovy dílny, vidlemi je prorazil a poté je ze zdi dokonce vytrhl. Při tom poškodil vodící lyžinu se zavíracím mechanismem.
     Podle poškozeného měl rozzuřený soused do vrat najet i přes to, že před nimi zrovna stál a musel tak před vidlemi uskočit. Poté se oba rivalové stihli ještě v kabině traktoru poprat o klíčky. 

     "Policisté na obvodním oddělení v Horažďovicích přijali oznámení o poškození vjezdových lamelových vrat do dílny.
     Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Odhadnutá hmotná škoda činí 40 tisíc korun,"
uvedla k případu tisková mluvčí policie.

Foto ilustrační

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost