Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Pátrání Video

Ženě ukradli platební kartu a s tou pak utráceli v Plzni v Plaze

Poznáte tyto muže? Zřejmě jde o zloděje, kteří okradli seniorku.

Autor: Petr Novák úterý 19. března 10:31 , aktualizace 10:33

Krádež Pátrání

Partner článku – Inter distribution


     Policisté se zabývají případem, kdy zloději v nestřeženém okamžiku seniorce odcizili z kabelky platební kartu, neoprávněně z ní vybrali peníze z bankomatu a poté navíc ještě provedli několik větších plateb v prodejnách v OC Plaza v Plzni.


     "Dosavadním šetřením policisté zjistili, že dosud neztotožněný pachatel využil nepozornosti dvaasedmdesátileté ženy, které z otevřené kabelky, jež měla na rameni, odcizil její platební kartu. Tomu pravděpodobně předcházela situace, kdy podezřelý stál v obchodě za seniorkou a mohl vidět při placení PIN kód, který seniorka zadávala. Poté ji měl ještě oslovit na parkovišti u jejího vozidla, a právě tam využít její nepozornosti a odcizit jí platební kartu," popsala nám mluvčí policie.

     Následným šetřením policisté zjistili, že odcizenou platební kartou neoprávněně vybrali dva neznámí pachatelé z bankomatu v Berouně částku 20 tisíc korun. Poté jeden z dvojice společně s dalším komplicem platili za zboží ve dvou prodejnách v plzeňském obchodním centru Plaza celkovou částku ve výši téměř 30 tisíc korun. 

     Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, tedy krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozmění platebního prostředku. Za to hrozí pachatelům v případě dopadení, obvinění a odsouzení až dva roky odnětí svobody.

     Policisté se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při ztotožnění tří dosud neznámých mužů. Pokud kohokoliv z nich poznáváte nebo máte k jejich osobě jakékoliv informace, kontaktuje policii na lince tísňového volání 158. Inter distribution

Prodejce špičkových značkových klasických i farmářských skleníků a doplňků k nim - přímý dovozce. Vše pro zavlažování skleníků i zahrad. Poradenství a servis.