Foto Video

On kradl, ona hlídala

Po párečku zlodějů z Doubravky, kteří vykradli Aldik, pátrá policie

22. října 2020 13:59 , aktualizace 14:01

Krádež Pátrání Vloupání

Partner článku – Delta Plzeň

     Neznámý zloděj se v noci z úterka na včerejšek vloupal do rodinného obchodu se zbožím z Německa Aldik.cz, sídlícího na Masarykově třídě v Plzni.

     Zloděj v doprovodu dívky po čtvrté hodině přišel průjezdem do dvora budovy a po chvíli obhlížení terénu odštípl přinesenými pákovými kleštěmi zámek mříže, zatímco dívka hlídala, zda někdo nejde. Po překonání mříže ale zloděj podle všeho zjistil, že na otevření dveří obchodu nemá patřičné vybavení. I s dívkou proto od obchodu odešel.
     Dvojice se vrátila asi po dvaceti minutách, dívka se opět ujala hlídání prostoru a muž se vydal do obchodu. Po vypáčení dveří zamířil ihned za prodejní pult, odkud odcizil obsah pokladny včetně přihrádky na drobné a mobilní telefon. Na dvoře budovy pak lup uschoval do batohu a i s dívkou místo opustil. Majiteli obchodu zloděj způsobil škodu přesahující dvacet tisíc korun.
     Na záznamu z bezpečnostních kamer objektu je patrné, že dívka je velmi štíhlá, muže by mohli čtenáři poznat podle oblečení.

     Případem se samozřejmě zabývají policisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu krádeže vloupáním, spáchaného navíc v době nouzového stavu.

     Policisté žádají o spolupráci všechny občany, kteří jsou schopni identifikovat muže a dívku zachycené na přiložených fotografiích a videu, aby se neprodleně přihlásili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na linku 158.

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.