Soudu došla trpělivost a mladého řidiče poslal do vazby

Řidiče se zákazem řízení policisté přistihli hned několikrát

19. září 2018 16:03 , aktualizace 16:33

Vazba

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…

     Opakovaně píšeme o řidičích, kteří řídí i přes platný zákaz, proto velice rádi uveřejňujeme případ, kdy konečně našim soudům v této věci došla trpělivost.

     Mladého muže za volantem vozu Peugeot kontrolovala minulý týden ve středu 12. září v ranních hodinách hlídka stříbrských policistů v obci Stříbro v Nádražní ulici. Při kontrole policisté zjistili, že dotyčný má několik vyslovených zákazů řízení, kterým v roce 2015 předcházelo pozbytí řidičského oprávnění v důsledku opakovaného porušování zákona o provozu na pozemních komunikacích, čímž dotyčný dosáhl dvanácti bodů v bodovém hodnocení řidičů.
     Mladý muž však to, že nesmí řídit, nerespektoval a opakovaně si usedal za volant a řídil. Na přelomu roku 2016 a 2017 jej na Stříbrsku policisté kontrolovali čtyřikrát. Na základě toho vydal městský úřad začátkem února 2017 rozhodnutí, kterým mladíkovi zakázal řídit všechna motorová vozidla do října letošního roku. Ani to však dotyčného od řízení neodradilo, a tak jej policisté v průběhu konce března a počátku dubna loňského roku znovu opakovaně přistihli při řízení vozidla. V tomto případě bylo jednání mladého muže kvalifikováno jako pokračující přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, a tak mu soud trestním příkazem uložil mimo jiné další trest spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu 36 měsíců, tedy do července roku 2020.
    Muž ani tento zákaz nerespektoval a ve druhé polovině června letošního roku jej ve Stříbře zastavila policejní hlídka. Za opětovný přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání byl muž soudem potrestán mimo jiné znovu zákazem činnosti spočívajícím v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu jednoho roku, tedy od července 2020 do července 2021.

     Policejní komisař tedy hned ve středu zahájil další trestní stíhání tohoto 24letého muže, kterého znovu obvinil ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a tentokrát podal návrh na uvalení vazby. 
     Státní zástupce proto s ohledem na opakování trestné činnosti akceptoval podnět policejního komisaře k návrhu na vzetí obviněného do vazby, kam jej soud 14. září letošního roku také poslal.  

Foto ilustrační
Zdroj: PČR

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…