Foto

Opět se evakuuje Tesco

Podruhé za den a potřetí za čtyři dny!

sobota 19. června 18:04 , aktualizace 19:59

Partner článku – Klimahome

     Dnes se již podruhé evakuuje Tesco na Rokycanské třídě v Plzni a tedy jde o třetí evakuaci za čtyři dny!

Sobota odpoledne

     Tentokrát kolem páté hodiny odpoledne došlo k zakouření vnitřních prostor Tesco. "To bylo jako u blbejch na dvorku! Nejdřív hlásili, že máme ihned opustit Tesco, pak hlásili, že je to cvičení, takže jsem chtěl zase začít nakupovat, jenže oni zase hlásili, že to je skutečný, ať fakt vypadneme. Šel jsem tedy ven, ale u pokladen to vše bylo zakouřený a museli jsme jít vnitřkem na spodní parkoviště," popsal nám naštvaný zákazník.
     Tentokrát mělo podle hasičů dojít k závadě rozvodu oxidu uhličitého k chladícím zařízením a následnému úniku plynu do budovy. 

Sobota dopoledne

     Dnes dopoledne před desátou hodinou spustily požární hlásiče poplach v Obchodním centru Plzeň, v největším místním objektu a to v Tesco. Na místo okamžitě vyjelo několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů a zároveň začala evakuace zaměstnanců a zákazníků. Hasiči zjistili, že jde o požár záložního zdroje elektrické energie, konkrétně baterií UP a naštěstí dokázali oheň rychle zlikvidovat, takže se nedostal do dalších částí objektu.


     Uzavření všech prostorů v Tesco trvalo téměř hodinu a půl, takže lidé museli být na rozpáleném parkovišti a hledali stín kde se dalo. Velící důstojník hasičů nám na místě uvedl, že odhadové škody jsou milion a půl, a evakuováno muselo být čtyři sta osob.

Středa večer

      Ve středu večer došlo v tomto objektu k dalšímu úniku stlačeného oxidu uhličitého a objekt byl také evakuován:


 


Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.