Foto Video

Dan je čtvrtý den v umělém spánku, ale přežije, věří kamarádi

POKRAČOVÁNÍ: Opilá řidička havarovala, spolujezdec kvůli tomu bojuje o život

21. února 2018 21:05 , aktualizace 21:13

Alkohol Nehody Záchranáři

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

    
     V sobotu jsme informovali, že po půl jedné odpoledne došlo v Plzni v Sušické ulici k velice vážné havárii osobního vozu Citroen.
     Mladá řidička jedoucí z kopce ve směru na Božkov ve vysoké rychlosti nezvládla řízení, dostala smyk a pravým bokem automobilu narazila do sloupu lampy veřejného osvětlení. Dveře se vmáčkly do vozu a prakticky rozdrtily mladého spolujezdce.
     Nepřipoutaného a kolabujícího spolujezdce Daniela z vraku vozu museli vyprostit hasiči. Pětadvacetiletý muž musel být napojen na umělou plicní ventilaci a byl s těžkým mnohočetným zraněním transportován na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín.
      Řidička narozená v roce 1997 utrpěla středně těžké zranění, ale ještě před tím, než skončila v péči chirurgů nadýchala policistům 1,12 promile. O tom jak byla jízda pro oba mladé lidi veselá, pak svědčí i otevřená láhev Božkova nalezená ve voze.

     "Zatím nás k němu nepustí, leží na Anezteziologicko-resustitační klinice a je stále v umělém spánku, protože prý  měl veliké krvácení do mozku. Utrpěl i mnoho dalších vážných zranění horní části těla, lékař prý říkal, že první den vůbec nevěřili, že to přežije, Dan je ale veliký bojovník a věříme, že to dá!
     Proč pili a pak jeli nechápeme, byla to hrozná chyba, ale stále věříme, že to přežije a bude jako býval,"
sdělili nám dnes Danielovo kamarádi.

     Vyšetřování nehody stále pokračuje, v obdobných případech trvá i několik měsíců a řidičce hrozí i několikaleté vězení.


     
     

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.