Foto

Opilci, zlodějka v pátrání, ale i zoufalý senior

Strážníci Městské policie Plzeň měli i tento víkend napilno

pondělí 12. listopadu 13:00 , aktualizace 13:05

Alkohol Městská policie Záchytka

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     V pátek odpoledne řešili strážníci v centru případ muže ležícího ve stavu značné opilosti na lavičce.
     Muž po probuzení hlídkou reagoval slovy: „Chce se mi čůrat“ a vše pak korunoval tím, že skutečně malou potřebu vykonal vsedě přes kalhoty přímo na lavičce, na které seděl. 
     Celou záležitost odmítl dvaapadesátiletý muž ze severního Plzeň poté vyřešit na místě, proto bude podstoupena k dořešení přestupkové komisi.

     Případ druhého povedeného muže řešila hlídka při nedělní noční pochůzce v Pražské ulici, kdy její pozornosti neušel muž, který v tu chvíli močil na dveře od bytového domu.
     Při kontrole neměl u sebe žádné doklady, proto byl předveden ke zjištění totožnosti na policejní oddělení. Šestapadesátiletému muži byla za jeho jednání udělena pokuta v několika řádek stovek korun.

     Pobyt na záchytce neminul v sobotu v noci sedmatřicetiletého muže, který je strážníkům dobře znám ze své činnosti pro časté přestupkové jednání.
     Tentokrát ležel muž v parku v sadech Pětatřicátníků a pokřikoval na kolemjdoucí. Dechová zkouška, které se podrobil, prokázala u něj přítomnost 3,12 promile alkoholu v dechu.
     Protože se nebyl schopný postavit na vlastní nohy a ve svém stavu ohrožoval svůj život a zdraví, rozhodla se ho hlídka nechat odvézt kolegy k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice. 

     Pracovník ostrahy hypermarketu na Rokycanské zadržel v sobotu odpoledne mladou ženu. Ta se vydala do prodejny na nákup zboží, za které ale neplatila.
    V obchodě si vyhlédla dívčí šaty, které si poté schovala pod kalhoty. S takto ukrytým zbožím se vydala k pokladně, jíž poté prošla, aniž by za věc zaplatila. Pracovník ostrahy, který ji po celou dobu sledoval, ji záhy zajistil a předal strážníkům.
    Ti dalším prověřováním zjistili, že o její předání mají právní zájem republikoví policisté, proto ji strážníci odvezli na jejich policejní oddělení.

    Strážníci městské policie vyjížděli v sobotu před polednem na adresu v Jetelové ulici, kde pracovník energetické firmy provádějící odečty zaslechl z jednoho z bytů zoufalé volání o pomoc. 
    Strážníci po příjezdu zjistili, že o pomoc volá senior. Nejdříve s ním navázali přes dveře hovor a po zjištění všech skutečností se rozhodli vstoupit do bytu. To se jim podařilo za pomoci technických prostředků a jakéhokoliv poškození vstupních dveří.
     Po vstupu dovnitř našli muže ležet na podlaze chodby, kde dle svých slov upadl už předchozí den a zřejmě byl i chvíli v bezvědomí.
     Senior nebyl schopen sám vstát, byl vysílený, dehydrovaný a pomočený. Strážníci poskytli muži nezbytnou první pomoc a přivolali záchranáře, kteří si ho převzali do péče. 

Foto: MP

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.