Foto

Plzeňská záchytka byla o víkendu využita do maxima

Opilec napadl strážníka, další opilci pospávali kde se dalo

pondělí 15. dubna 20:03 , aktualizace 20:29

Alkohol Městská policie Záchytka

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Ani o tomto víkendu plzeňská záchytka nezahálela a její kapacita byla plně využita. Přinášíme zde několik případů, jejichž aktéři právě zde skončili. Jak to na záchytce vypadá, jsme pro vás kdysi sami vyzkoušeli:

Speciál: Vše o záchytce, sami jsme vyzkoušeli!

Speciál: Vše o záchytce, sami jsme vyzkoušeli!

26. 01. 2018, 00:08, aktualizace 08. 07. 2018, 15:37

Fotograf Krimi zavřený na záchytce, redaktor naopak v bílém plášti

     V pátek před pátou hodinou odpoledne vyjížděla hlídka městské policie do jednoho z barů na Slovanské třídě, kde oznamovatelka uvedla, že jeden z hostů zde rozlévá objednané pivo a není schopen reagovat. Devětačtyřicetiletý muž nereagoval ani na oslovení strážníků a nebyl schopen vlastní chůze. Následně bylo rozhodnuto o jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici.

     Dalšího muže vyjeli strážníci vzbudit na Hlavní vlakové nádraží v sobotu ráno. „Nechte mě být, na záchytku nechci, už jsem tam několikrát byl a nemám ji rád“, odpověděl jim s tím, že jede ze srazu po dvaceti letech. Protože ale nebyl schopen chůze a nadýchal 3,76 promile, skončila jeho cesta také na záchytce.

     V sobotu odpoledne strážník ze slovanské služebny vykonával kontrolu infoschránek a v Sušické ulici si všiml muže spícího na lavičce. 
     Po probuzení byl z muže cítit alkohol a jeho chůze byla nejistá. Vzhledem k tomu, že čtyřiapadesátiletý muž bydlel opodál, nabídl mu strážník, že jej doprovodí domů. S tím muž souhlasil, ale po pár desítkách metrů, bez jakéhokoliv varování, se pokusil muže zákona udeřit pěstí. Strážník se naštěstí úderu vyhnul, ale ani zákonná výzva muže nezastavila od dalšího útoku.
     Proto ho strážník musel zpacifikovat a přiložit mu pouta.
     Kvůli agresivnímu chování byl opilec převezen na protialkoholní záchytnou stanici, kde však bylo zdravotním personálem rozhodnuto o převozu do nemocničního zařízení. 

     Další tři silně podnapilé muže převážely hlídky městské policie k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici během nedělního dne. Dva z nich hned pár minut po poledni.
     Jednatřicetiletý muž se nacházel ve vnitřním prostotu Františkánského kláštera, kde spal na podlaze pomočený a znečištěný.
     Druhý byl osmapadesátiletý muž ze Stoda, který se uzamkl na pánských toaletách jednoho z restauračních zařízení a odmítal toaletu opustit. Strážníkům uvedl: „Šel jsem se sem vyspat, jsem opilý a co jako, já si můžu být, kde chci!“ Následně nadýchal 2,88 promile alkoholu. 

     Posledním „zákazníkem“ protialkoholní záchytné stanice z našeho výčtu byl čtyřicetiletý Plzeňan, který se šel vyspat na toaletu restauračního zařízení. Po dvacáté hodině jej hlídka městské policie probudila a s hodnotou 2,75 promile alkoholu v dechu putoval také na záchytku. 

Foto: MP

 


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.