Foto Video

Agresor zaútočil na starší ženu řetězem

Napadené a vyděšené ženě přispěchala na pomoc rodina a vypukla pouliční bitka

středa 19. května 17:10 , aktualizace 18:09

Alkohol Napadení Záchytka Zadržení pachatele

Partner článku – Hop Taxi • 607 277 277

      K oznámení o hromadné rvačce více osob vyjíždělo dnes po poledni několik hlídek policie na křižovatku ulic Plachého a Kardinála Berana v Plzni. Na místě policisté skutečně nalezli peroucí se skupinu osob, respektive, jak se po uklidnění situace ukázalo, rodinu bojující s agresivním mužem.


      Policisté od sebe obě strany sporu oddělili a začali zjišťovat, co se na místě vlastně stalo. "Muž narozený v roce 1989 na chodníku u křižovatky přišel ke starší ženě a začal jí obtěžovat, kdy jí měl nejprve tvrdit, že je jeho přítelkyně, následně jí měl vulgárně nadávat a nakonec jí měl udeřit řetězem, který držel v ruce," popsala tisková mluvčí policie s tím, že žena, která byla podstatně starší než útočník, ho ale nikdy před tím neviděla.
     Napadená a samozřejmě velmi vyděšená žena začala hlasitě volat o pomoc a na základě toho ke křižovatce přispěchali její příbuzní, kteří jí proti útočníkovi začali pochopitelně bránit. Svědci na místě nám uvedli, že útočník od jedné z žen dostal mimo jiné dokonce několik ran berlí. Probíhající konflikt ukončil až příjezd policistů.

      Silně podnapilý muž na místě nebyl schopen své jednání rozumně vysvětlit, choval se velmi zmateně a nepředvídatelně. Docházelo u něj i k prudkým změnám nálad, chvílemi se proti policistům stavěl agresivně a chvílemi zase plakal. Policisté také zjistili, že muž před tímto incidentem spáchal i další výtržnost i v nedaleké prodejně Žabka v Tylově ulici, která s tímto druhým incidentem nijak nesouvisela. Dále zajistili řetěz, kterým měl muž ženu napadnout, a podrobili agresora dechové zkoušce na alkohol, která byla s pozitivním výsledkem 1,6 promile. Policisté poté muže transportovali k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici a následně bude převezen na policejní oddělení k provedení dalších úkonů. 


 Hop Taxi • 607 277 277

Jsme sdružení taxikářů v Plzeňském kraji a pro zákazníky udržujeme skvělé ceny. Naši řidiči jsou prověření profesionálové a jsou pro Vás k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a to buď na telefonu nebo naší mobilní aplikaci.