Foto Video

Táta se synem zachránili život řidiči, který se zřítil do strže

Řidič s vozem sjel do šedesátimetrové strže, nebýt dvou mužů, v autě mohl zemřít

21. srpna 2018 23:20 , aktualizace středa 22. srpna 10:28

Alkohol Hasiči Záchranáři

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.


     V noci na dnešek v půl jedenácté došlo k mimořádné události v Plzni na Bílé Hoře. Bylo zde zaparkováno vozidlo značky Mitsubishi tak, že před ním byl mnoha metrový sráz. Řidič zde vozidlo zaparkoval již odpoledne a odešel do nedaleké hospody.
     Kolem desáté večer se řidič narozený v roce 1957 k vozidlu vrátil, nasedl do něj, rozsvítil, pak opět zhasl a zřejmě v autě usnul. Zhruba za půl hodiny pak znovu rozsvítil, nastartoval, ale v opilosti zřejmě zapomněl, že stojí na okraji srázu a rozjel se vpřed. Vozidlo nekontrolovaně spadlo ze srázu z velké výšky a cestou ještě zasáhlo dva stromy.
     Řidič by pod srázem zřejmě zemřel, protože vozu by si dole v křoví nikdo nevšiml dlouhé hodiny. Muž měl ale velké štěstí, protože si pádu vozu všiml otec se synem, kteří se aktivně věnují sportu a horolezectví.
     Otec zavolal všechny záchranné složky a společně se svým synem slanil dolů, kde zraněného muže vyprostili z vozidla, umístili ho do stabilizované polohy a poskytovali mu první pomoc až do příjezdu záchranných složek.
     Na místo přijely všechny složky IZS, hasiči za pomoci sedáků a lan slanili ke zraněnému, naložili ho do nosítek a vyzvedli nahoru, kde si ho převzali záchranáři. Policisté muže poté podrobili zkoušce na přítomnost alkoholu a zjistili, že nadýchal 2,14 promile.

To dáme i bez hasičů!

    Mimořádné poděkování patří nejen hrdinům, kteří slanili a muže zachránili, ale i Jirkovi a Tomášovi z firmy Auto Kadet. Hasiči po vyproštění řidiče a zajištění vozu odjeli zpět na základnu s tím, že až na místo přijede odtahovka a jeřáb, vrátí se a opět slaní dolů, kde pomohou auto navázat a vyprostit.
     Asi po hodině dorazila očekávaná těžká technika od Kadetů a my se zmínili řidičům, jen tak mezi řečí, že tihle hasiči přijeli rovnou ze včerejšího obrovského lesního požáru, kde byli celý den. Oba řidiči okamžitě rozhodli, že hasiče již volat nebudou, že mají nárok trochu si odpočinout a že to prostě dají sami.
     Vyproštění vozu bylo opravdu náročné, trvalo více než hodinu. Původně se myslelo, že vozidlo spadlo asi čtyřicet metrů, ale nakonec se podle vytočeného lana z bubnu ukázalo, že to bylo metrů dokonce šedesát. Tomáš pak po ocelovém laně musel asi čtyřikrát slézt a zase vylézt nahoru, když vozidlo převazoval kvůli stromům, ale co řekli, to splnili a zvládli to sami.


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!