Foto

S více než třemi promile strážníkovi vyhrožoval, že mu rozbije hubu

"Jsme bezradní, tihle bezdomovci zde nepořádek dělají prakticky pořád a vyhánějí nám zákazníky."

15. července 2021 13:51 , aktualizace 14:05

Alkohol Městská policie Záchytka

Partner článku – Prestol Holding

     Včera po páté hodině odpoledne několik občanů upozornilo strážníky, že v Kopeckého sadech v Plzni obtěžuje kolemjdoucí skupina silně podnapilých osob se psy. Strážníci vyrazili na místo situaci prověřit a opravdu zde nalezli skupinu notoricky známých osob, které pro nevhodné chování a dělání nepořádku pod vlivem alkoholu řeší pravidelně.

      Tentokrát jeden z mužů ale přecenil své schopnosti alkohol zvládnout a s nezdravě posíleným sebevědomím se hned při příchodu strážníků na jednoho z nich obořil. "Začal na policajta okamžitě řvát, že je mrdka, že si ho podá, že mu rozbije hubu. Je to tady známá figurka, neustále ožralej dělá bordel, ale teď to přepískl, takhle si většinou nedovoluje," popsala nám prodavačka z jednoho nedalekého obchodu s tím, že jde o bezdomovce, kteří zde nepořádek dělají prakticky pořád a svým chováním jim vyhánějí zákazníky.

      Vzhledem k tomu, že muž bezprostředně svým chováním ohrožoval veřejný pořádek a při dechové zkoušce na alkohol nadýchal více než tři promile, byl převezen k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. "Po vystřízlivění bude jednačtyřicetiletý muž ze Sokolovska řešen za znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci," doplnila tisková mluvčí strážníků.

Foto MP
 

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost