Opilec za volantem ohrožoval chodce u nákupního střediska

Muž nevlastní řidičský průkaz a nadýchal skoro dvě promile

čtvrtek 11. ledna 16:37

Alkohol Zadržení pachatele

Partner článku – ZetComp

     Riskantní jízdou včera ohrožoval řidič automobilu chodce na parkovišti nákupního střediska na Borech v Plzni natolik, že jeden z nich raději přivolal policii. Policejní hlídka uvedené vozidlo zastavila, jelikož podle nebezpečného stylu jízdy řidiče vznikla důvodná obava, že by mohl být ovlivněn návykovou látkou.
     "Policisté u 29letého řidiče provedli dechovou zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, která byla pozitivní, a to 1,85 promile. Dále strážci zákona zjistili, muž je neřidič a svého jednání se dopustil i přesto, že byl v posledních dvou letech za takový čin potrestán. Za tento skutek mu v pravomocném rozhodnutí může hrozit až tříletý trest odnětí svobody," uvedla k případu tisková mluvčí policie.

Foto ilustrační

ZetComp

Rychlá a odborná pomoc pro váš počítač. Expresní vyzvednutí do 24 hodin, oprava nebo diagnostika většinou do 48 hodin. Servis, opravy, údržba, poradenství v oblasti IT. Váš počítač nenecháme umřít… Stačí nám zavolat, nahlásit závadu a my přijedeme i k vám domů, do práce do firmy.