Opilí a zfetovaní muži řádili v Malesicích

Skupina napadala zákazníky obchodu i restaurace, jeden udeřil i policistu

7. července 2020 13:10 , aktualizace 14:09

Alkohol Drogy Napadení Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical

     V sobotu 4. července krátce před pátou odpoledne vyjížděli policisté do Malesic, kde mělo docházet k napadání lidí skupinkou opilých mužů.
     Vše podle svědka začalo před obchodem s potravinami v Malesicích, kde došlo zprvu k slovní rozepři mezi dvěma muži, ke které se vzápětí přidal kamarád agresora. “Celý incident jsem viděl. Šlo o dva Romy, bydlí myslím na místní ubytovně. Jeden z nich se tam s někým hádal, a potom ho i s tím druhým napadl. Nějaký muž se toho napadeného pokoušel zastat, a tak ho napadli taky,” popsal nám celou situaci svědek. 
     Agresoři se poté přemístili před restauraci Pod Farou, kde začali házet štěrk do oken a v této podivné zábavě se k nim přidal ještě další, mladší muž. Po chvíli to trojici zřejmě přestalo bavit a začali fyzicky napadat hosty restaurace.
    Na místo během krátké chvíle dorazila hlídka policie, která se agresory pokoušela uklidnit, bohužel ale marně. Muži byli stále agresivnější a po chvíli nejmladší z nich neváhal napadnout ani jednoho z policistů, kterého udeřil do obličeje a způsobil mu tak zranění. Policisté museli agresora zpacifikovat pomocí donucovacích prostředků a celá trojice tak skončila v poutech.
    “Na místě policisté zadrželi trojici mužů, přičemž u nich byla provedena dechová zkouška na alkohol, při které třiatřicetiletý muž nadýchal 1,69 promile, šestadvacetiletý muž 0,41 promile a třiadvacetiletý muž 1,16 promile," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že u všech tří mužů byl pozitivní výsledek i na přítomnost drog, konkrétně na pervitin.
     Případ si přebrali plzeňští kriminalisté a v současné době jsou prováděny výslechy i další úkony.
     "Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů výtržnictví a u nejmladšího z trojice navíc pro podezření z násilí proti úřední osobě,” doplnila mluvčí policie.

Foto ilustrační

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.