Foto

Opilí mladíci se vloupali do školy

Strážníci společně s policisty a psem Grimem pachatele vloupání zadrželi na místě

pátek 24. května 11:10 , aktualizace 12:04

Alkohol Městská policie Zadržení pachatele

Partner článku – Delta Plzeň

     V noci na dnešek přibližně hodinu po půlnoci se do budovy Masarykova gymnázia v Petákově ulici v Plzni někdo vloupal a spustil při tom poplach zabezpečovacího systému.
     Na základě signálu na pult centralizované ochrany na místo vyjela hlídka strážníků, která po příjezdu na místo nalezla rozbité okno v přízemí a otevřená okna v prvním patře. Strážníci na místo přivolali posily,  aby bylo zabezpečeno okolí objektu, kdyby chtěl někdo z budovy utéct. Před jejich příjezdem strážníci v jednom z oken v posledním patře budovy zahlédli neznámého člověka, který ale na jejich výzvy, aby vyšel ven, nereagoval.
     Strážníci proto s kolegy a policisty, kteří mezitím dorazili na místo, zahájili systematickou prohlídku budovy, při které byl nasazen i psovod se psem Grimem. Zanedlouho pak byli ve třetím patře objeveni a zajištěni dva mladí muži, kteří se vzdali a se strážníky spolupracovali, takže měli štěstí a nemuseli poznat Grimovy zuby.
     "Muži narození v letech 1999 a 2000 byli omezeni na osobní svobodě a při orientační dechové zkoušce na alkohol bylo oběma naměřeno více než jedno promile. Případem se dále zabýváme," uvedla tisková mluvčí policie. 
     Po vystřízlivění tak budou mladí muži muset policistům vysvětlit, co v noci v budově školy pohledávali.

Psa Grima jsme našim čtenářům představovali již před čtyřmi lety:

Dar, Vir a Grim - jména nových strážců pořádku v Plzni

Dar, Vir a Grim - jména nových strážců pořádku v Plzni

29. 01. 2015, 09:40

KRIMI-PLZEŇ vás pravidelně informovala o probíhajícím výcviku služebních psů Městské policie Plzeň a ten byl právě zdárně ukončen zkouškami

Foto: MP

Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.