Opilý cyklista zaútočil na auto a pak ho ještě pronásledoval

Policisté řeší včerejší kuriózní případ z Plzně

29. června 2017 18:42, aktualizace čtvrtek 29. června 18:58

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Plzeňští policisté řeší kuriózní případ, který se odehrál dne 28. června tohoto roku na parkovišti před jedním nákupním centrem v Plzni na Borech.
     V době před 14. hodinou se 34letý muž na kole parkovišti opíral o zaparkovaný vůz. K vozu přistoupil jeho majitel a cyklistu upozornil, že bude s vozem odjíždět, aby od vozidla odstoupil.
     Toto se cyklistovi nelíbilo, a tak se s majitelem vozu pustil do slovní rozepře. Po hádce usedl 23letý řidič do vozidla a chtěl odjet.
     Co ale řidič osobního vozu určitě nečekal, bylo, že ho cyklista začne na bicyklu po parkovišti pronásledovat. Jel za ním a četnými kopanci, nárazy kola a ranami pěstí poškozoval jedoucí vozidlo. Po tomto incidentu došlo ze strany řidiče k zastavení vozidla a následně cyklista i s kolem upadl na vůz, při čemž naštěstí neutrpěl žádná zranění.
     Řidič osobního vozu se pokusil telefonicky přivolat pomoc, ale cyklista vstal a vyrazil mu z ruky mobilní telefon, který se při pádu na zem poškodil.
     Na místo vyrazili policisté, kteří u obou účastníků potyčky provedli dechové zkoušky na alkohol. U řidiče byla dechová zkouška negativní, ale u cyklisty dechová zkouška byla pozitivní, a to 1,34 promile. Cyklista svým protiprávním jednáním způsobil hmotnou škodu ve výši 34 000 korun. 
     Dnešního dne policisté muži sdělili podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví a poškození cizí věci.

Foto: Ilustrační, zdroj Policie ČR

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.