Foto

Rvačka v sanitce na náměstí Republiky

Opilý muž útočil na všechny, kteří mu chtěli pomoci, svým řáděním tak zaměstnal záchranáře, strážníky i zdravotnický personál

13. ledna 2021 17:12 , aktualizace 18:41

Alkohol Městská policie Záchranáři Záchytka

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     Pořádné množství lidí zaměstnal včera před sedmou hodinou večer silně opilý muž na náměstí Republiky v Plzni. Toho nalezli kolemjdoucí ležet na zemi, a protože měl zranění na hlavě, přivolali mu raději na pomoc záchranáře. Ještě před příjezdem záchranářů si ale hloučku lidí kolem ležícího muže všimla i projíždějící hlídka strážníků, která samozřejmě zastavila a chtěla muži pomoct. Jenže muž se vůči strážníkům choval značně arogantně a pomoc odmítal. Strážníci tedy raději s mužem na místě vyčkali příjezdu záchranářů a brzy se ukázalo, že udělali dobře.

      Muž si odmítal nasadit roušku, byl značně vulgární a k záchranářům se choval i agresivně. To nejhorší ale začalo až po naložení muže do sanitky. Zde se agresor neočekávaně vyvlékl z popruhů lehátka a začal kolem sebe kopat i bít pěstmi. Vzhledem k tomu, že hrozilo zranění záchranářů i poškození drahého vybavení sanitního vozu, strážníci samozřejmě museli okamžitě zakročit. V sanitce tak vypukla rvačka, kterou ale strážník rychle zvládl a muže znehybnil. Je samozřejmé, že na chirurgické oddělení Fakultní nemocnice Lochotín muž již cestoval za asistence strážníků.
     V nemocnici se muž poněkud uklidnil a absolvoval ošetření v klidu, protože byl ale natolik opilý, že dál ohrožoval svůj život či zdraví, rozhodl lékař o jeho umístění na protialkoholní záchytnou stanici. To muže rozčílilo natolik, že začal být opět velice agresivní a pokusil se zdravotnický personál napadnout. Strážníci tedy znovu přišli ke slovu a museli při převozu asistovat.

     Následoval transport na záchytku, ale ani zde to neproběhlo v klidu. Muž se zde pokusil napadnout sestřičky, k jeho uklidnění museli strážníci použít donucovacích prostředků a tak opilec potupně prohrál potřetí. Následně byl zuřící muž umístěn na pokoj, kde v zájmu svého bezpečí musel být i přikurtován, což se dělá pouze v těch nejvážnějších případech.

     Muž narozený v roce 1976 tak nejenže zaměstnal posádku záchranářů, několik hlídek strážníků a zdravotnický personál nemocnice i záchytky, ale navíc si zadělal i na pořádný problém. 


      

Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!