Foto

Opilý narkoman děsil lidi na CAN

Dva muže nekontrolující své jednání museli strážníci převézt na záchytku

8. listopadu 2018 11:37 , aktualizace 11:54

Alkohol Drogy Městská policie Záchytka

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

      V obavě o bezpečí svého dítěte i sebe se včera na hlídku strážníků obrátila mladá maminka, v jejíž blízkosti se na CAN pohyboval podivně se chovající a agresivně vystupující muž, který na ní nesrozumitelně křičel a rozhazoval rukama. Toho poté strážníci viděli, jak ze zastávky nebezpečně vstupuje mezi projíždějící autobusy.
      Co za jeho chováním stálo, vyšlo brzy najevo. Při jednání s mužem strážníci zaznamenali, že z jeho dechu táhne alkohol a zároveň dle dalších náznaků pojali strážníci podezření, že by mohl být i pod vlivem drog.
      Ke zjištění identity byl muž strážníky předveden na policejní oddělení, kde policisté potvrdili jeho totožnost. Přitom se zde dotyčný podrobil orientačnímu testu na přítomnost návykových látek, přičemž výsledkem bylo zjištění přítomnosti látek Amfetaminu/Metamfetaminu.
      Z policejního oddělení s ním strážníci zamířili na záchytku, protože ve svém stavu nekontroloval své chování a jednání, čímž bezprostředně ohrožoval sebe a veřejný pořádek. Při orientační dechové zkoušce, které se v daném zařízení podrobil, nadýchal mladý muž ze severního Plzeňska skoro 1 promile. 

     O dost vyšší hladinu alkoholu v dechu naměřili při dechové zkoušce strážníci sedmapadesátiletému muži, kterého našli pospávat zabaleného v dece na lavičce v Lochotínské ulici. Když ho probudili a pomohli mu se posadit, dali mu dýchnout.
     Přístroj na měření hladiny alkoholu v dechu se zastavil na hodnotě 2,63 promile.
     Protože ve svém stavu muž nekontroloval zcela své jednání a nebyl schopný postavit se na vlastní nohy, rozhodla se ho hlídka nechat převézt svými kolegy do protialkoholní záchytné stanice k vystřízlivění. 

Foto: MP

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.