Foto

Řidič z Drslavic si příkoří líbit nenechal a vyřešil to "drsně"

Těžce opilý ujel od nehody, druhý řidič si ho však vypátral sám

25. června 2018 09:42 , aktualizace 10:25

Partner článku – Prestol Holding

     V sobotu večer projížděl čtyřiačtyřicetiletý muž z Bezděkova se Škodou Felicia Drslavicemi směrem na Řakom, ale neodhadl odstup a bočně se střetl s dalším autem.
     "Tento řidič při objíždění vozidla stojícího při pravém okraji pozemní komunikace nedal přednost v jízdě protijedoucímu osobnímu vozidlu tovární značky Kia Sportage pětapadesátiletého řidiče z obce Drslavice. Došlo k bočnímu střetu levého vnějšího zpětného zrcátka vozidla Škoda s levým zadním blatníkem vozidla Kia. Řidič škodovky však pokračoval bez zastavení dále v jízdě," popsala průběh nehody mluvčí policie.
     Řidič vozidla Kia si poškození auta líbit nenechal a začal sám viníka hledat. Muž z Drslavic byl úspěšný a viníka skutečně nalezl a to právě, když se pokoušel ukrýt doma.
     "Na místo vyjeli policisté Dopravního inspektorátu v Klatovech, kteří řidiče vozidla Škoda vyzvali k dechové zkoušce. Odborné měření bylo provedeno elektronickým přístrojem s pozitivním výsledkem 1,95 promile alkoholu v krvi. Policisté muže zajistili a převezli do lékařského zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve," dokončila mluvčí policie.
     Dopravní policisté tak mohou dopadeného řidiče obvinit ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Foto: PČR

Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost