Dva útoky: Mladík napadl strážníky, cizinec zase policistu

Kriminalisté se za uplynulou neděli zabývali dvěma útoky na úřední osobu

středa 23. ledna 16:37 , aktualizace 16:46

Alkohol Cizinci Městská policie Napadení Ubytovny Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Jen za tuto neděli evidují kriminalisté dva případy násilí proti úřední osobě, ke kterým došlo v Tachově.

     Nejprve kolem půl třetí ráno zasahovali tachovští policisté ve spolupráci se strážníky městské policie v ulici Želivského, kde docházelo k rušení nočního klidu v důsledku vzájemného napadání mezi dvěma příbuznými ženami za přítomnosti partnera jedné z nich.
     Právě 18letý muž zakročující hlídku městské policie napadl, takže musel být zpacifikován a zadržen.
     Policejní komisař ve věci zahájil úkony trestního řízení a hned v pondělí sdělil mladému muži podezření ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě.

     K opětovnému rušení nočního klidu vyrazila shodou okolností stejná hlídka tachovských policistů o několik hodin později. Kolem jedenácté večer vyjela do jedné tachovské ubytovny, kde měl podnapilý cizinec dělat hluk a rušit ostatní. Policisté po příjezdu dotyčného vyzvali k předložení dokladů a prokázání totožnosti. Muž však s policisty nespolupracoval a vulgárně jim nadával.
     Na místo byla proto vyžádána i hlídka městské policie a shodou okolností se jednalo o stejnou hlídku, která figurovala v předchozím napadení.
     "V průběhu následného jednání začal být 42letý cizinec agresivní, přičemž napadl zasahujícího policistu tachovského obvodního oddělení. Muže proto policisté zpacifikovali, a protože i nadále nespolupracoval a choval se agresivně, přiložili mu služební pouta. Poté muže zajistili a převezli k provedení potřebných úkonů na místní oddělení," popsala tisková mluvčí policie.
     V souvislosti s tímto případem zahájil v pondělí 21. ledna policejní komisař trestní stíhání dvaačtyřicetiletého cizince a sdělil mu obvinění ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě. Následně podal státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby.
     Soud dnešního dne návrh neakceptoval a tak je obviněný muž trestně stíhaný na svobodě.  

Foto ilustrační


Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.