Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Osobní bankéřka kradla z účtů svých klientů

Kriminalisté z hospodářské kriminálky sebrali zaměstnankyni banky v Plzni

23. ledna 2023 11:39 , aktualizace 11:45

Podvodníci

     Kriminalisté plzeňského oddělení hospodářské kriminality zahájili trestní stíhání třiadvacetileté ženy, kterou obvinili ze spáchání trestného činu podvod dílem dokonaného a dílem ve stádiu pokusu.
     "V únoru loňského roku během dvou týdnů jako zaměstnankyně banky v Plzni, takzvaná osobní bankéřka, opakovaně odčerpala finanční prostředky z účtů klientů banky a peníze přeposlala na svoje účty a v jednom případě na účet své babičky. Žena napodobila podpisy majitelů účtů v rámci zadání jednorázového příkazu k úhradě, a to buď elektronicky perem na tabletu nebo fyzicky na vytištěný formulář," popsala jednání osobní bankéřky mluvčí policie.

     V sedmi případech tímto způsobem převedla z cizích účtů celkem 305 tisíc korun. Dále se v dalších dvou případech pokusila provést transakce v celkové výši 160 tisíc korun, ale tyto transakce byly bankou pro podstatném rozdílu mezi jednotlivými podpisy stornovány.

     Obviněná je stíhaná na svobodě. Za to, že svým jednáním způsobila větší škodu, může být potrestána trestem odnětí svobody na jeden rok až pět let. 

Foto: Ilustrační

 


Optika Ofitop

Oční optika pro děti a dospělé - nadstandardní péče o Váš zrak.