Foto Video

Záchranáři oživovali, zatímco se rodina pokoušela lynčovat řidiče

Dcera zavedla slepého otce přímo před kamion, který ho na místě usmrtil - vyšetřování ukončeno

středa 5. května 18:36 , aktualizace úterý 11. května 17:30

Nehody Smrt

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Policie ukončila vyšetřování tragické dopravní nehody, ke které došlo vloni 2. března před druhou hodinou odpoledne v Plzni na Klatovské třídě, těsně před křižovatkou s Americkou. Tehdy jsme informovali, že starší slepý muž s bílou hůlkou a doprovázený dcerou vstoupil mimo přechod pro chodce přímo před kamion, přičemž se dvojice již nacházela v takzvaném mrtvém úhlu řidiče. Kamion se rozjel na zelenou, ženu náraz odhodil, ale tatínka vůz přejel, a ten zůstal zaklíněný pod koly, než řidič s kamionem couvl.
     Na místo v krátké době dorazily všechny záchranné složky a o život muže desítky minut bojovali lékaři, záchranáři i hasiči. Bohužel muž utrpěl zranění neslučitelná se životem a zemřel ještě na místě nehody. Hasiči a policisté uzavřeli místo události páskou a tělo zakryli zástěnami.

     Na místě se také ve velice krátké době sešli i rodinní příslušníci mrtvého a další lidé z této minority. Bohužel, jak je u nich časté, dali okamžitě volný průchod svým emocím a řidiči kamionu vulgárně nadávali a vyhrožovali. Když se pak dozvěděli, že slepý muž je mrtvý, spustilo se pravé peklo. Žena, která svého otce do jízdní dráhy kamionu přivedla, na něj křičela, že je vrah, několik mužů se pokusilo dostat za policejní pásku a řidiče napadnout. Policie samozřejmě řidiče chránila a toho nejagresivnějšího útočníka musela zpacifikovat a spoutat.
     K uklidnění situace na místě bylo povoláno několik hlídek OHS a také krizový intervent. Ženě, která se po chvíli zhroutila, pak intervenční pomoc poskytli záchranáři.


     Po vydání prvního článku o této tragické nehodě se s námi spojil bratr zemřelého muže, který nám vysvětlil, co se podle něj a celé jejich rodiny na místě vlastně stalo. Dle jeho slov byl bratr těžký diabetik, již plně nevidomý a vedla ho jeho dcera, která se o něj v posledních letech celodenně a velmi pečlivě starala. Rodina si tedy myslí, že slepý muž vstoupil do vozovky omylem a jeho dcera ho nestihla zachytit. 

     Rok trvající vyšetřování kriminalistů však jednoznačně prokázalo, že žena jednak s otcem do silnice vkročila mimo přechod pro chodce, ačkoli ten byl od ní vzdálen pouhých osm metrů a také se před vstupem do vozovky nepřesvědčila, zda ji může přejít bezpečně. Znalec z oboru dopravy, který byl k případu přizván, také doplnil, že řidič kamionu nemohl dvojici vidět. „Na základě vyhodnocených znaleckých posudků, kamerových záznamů a z výpovědí svědků jsme ve věci zahájili trestní stíhání sedmatřicetileté ženy, kterou jsme obvinili z trestného činu usmrcení z nedbalosti,“ uvedla dnes mluvčí policie s tím, že za usmrcení z nedbalosti jí v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na šest let.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.