Foto Video

Ozbrojený únos ženy

Žena prožila peklo, muž si ji vzal jako rukojmí a hodiny jí vyhrožoval smrtí

středa 18. září 16:07 , aktualizace 17:27

Napadení Vazba Zadržení pachatele

Partner článku – Alfa Tactical


     V úterý v pozdních večerních hodinách nařídil čtyřicetiletý muž ve společném bytě v Sokolově pětatřicetileté ženě, aby si sbalila své osobní věci. Jako důvod jí měl uvést, že společně odejdou, protože ho hledá policie ohledně vydaného zatykače a jí si vezme jako rukojmí.
     Žena samozřejmě odmítla z bytu odejít, takže si muž vzal z kuchyňské linky dva nože a následně ženě vyhrožoval, že nejprve zabije ji a pak spáchá sebevraždu. Žena tedy v obrovském strachu s mužem odešla k osobnímu vozidlu a společně odjeli. Kam mířili, žena samozřejmě nevěděla.
     "O několik minut později muž zavolal na tísňovou linku 158, kde operátorovi oznámil, že jede se svou přítelkyní ve vozidle, má u sebe zbraň, chce se zabít a neručí za sebe. Operační důstojník v pozadí hovoru slyšel ženu, která několikrát volala o pomoc. Po chvilce muž hovor ukončil a následně byl jeho mobilní telefon již nedostupný," popsala děsivý příběh mluvčí policie.
     Okamžitě po přijetí oznámení na tísňovou linku začali policisté činit kroky k vypátrání únosce. Byly provedeny prověrky míst, kde by se muž mohl nacházet a dále se spustila rozsáhlá pátrací akce na území celého kraje, do které byl nasazen i vrtulník letecké služby Policie České republiky.
      Muž s na smrt vyděšenou ženou ujížděl a skrýval se po zbytek noci a během jízdy žena opakovaně prosila, aby ji muž z auta propustil. Muž veškeré prosby odmítal s tím, že ji v žádném případě nepustí a že bude rukojmí po zbytek cesty.
     "Následující den, tedy až včera dopoledne se ženě podařilo využít chvíle, když muž opustil auto a z mobilního telefonu zavolala na tísňovou linku 158 a oznámila přibližně místo, kde se nacházejí," pokračovala v popisu mluvčí policie.
     Díky této odvážné akci ženy byla dvojice po dalších několika desítkách minut v rámci pátrací akce nalezena hlídkou vrtulníku letecké služby Policie ČR nedaleko obce Pomezí nad Ohří.
     Muž byl policisty posádky vrtulníku na místě zadržen a dnes byl na základě rozhodnutí soudu vzat do vazby. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na osm let.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.