Foto Video

Aktualizujeme: Pachatel omylem skočil z mostu - teď bojuje v nemocnici o život

Na dálnici D5 dnes ráno zasahovaly všechny složky IZS včetně vrtulníku LZS

15. listopadu 2021 13:48 , aktualizace 14:01

Cizinci Dálnice Doprava Nehody Záchranáři Zadržení pachatele

     Dnes kolem čtvrté hodiny ráno přejel přes hraniční přechod Rozvadov vůz BMW s francouzskými registračními značkami pronásledovaný v rámci přeshraniční spolupráce hlídkami německé policie.
     Řidič kradeného vozu velmi vysokou rychlostí policistům ujížděl po dálnici D5 směrem na Plzeň. Chvíli po čtvrté hodině se na úrovni Kladrub střetl postupně s autobusem Student Agency a cisternou, následkem čehož narazil do svodidel dálnice.

     Řidič vozu, podle našich informací mladý Moldavan, se zřejmě při nehodě nezranil a pokusil se před policisty utéct do polí skokem přes svodidla a zábradlí.
     Zloděj ale udělal osudovou chybu. Neuvědomil si totiž, že havaroval přímo na dálničním mostě a tak se omylem vrhl do patnáctimetrové hloubky. Nutno dodat, že tímto manévrem pronásledující policisty značně překvapil. 


     K události samozřejmě vyjely všechny záchranné složky a vzhledem ke stavu zloděje vzlétl i vrtulník LZS z Líní. Hasiči zajistili místo nehody a Moldavana v bezvědomí si do péče převzali záchranáři. "Letecká záchranná služba transportovala muže ve velmi vážném stavu s četnými zraněními a zajištěnými dýchacími cestami na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," uvedla tisková mluvčí záchranářů.
     Podle našich nejnovějších informací je stav zloděje narozeného v roce 1996 kritický.

     Dopravní nehodu dále šetří policisté, případ si převzali kriminalisté a u zraněného muže byl nařízen odběr krve. Cestujícím z autobusu, ve kterém při nehodě nebyl z jedenácti osob nikdo zraněn, byl přistaven náhradní spoj.

Aktualizace:

12,20 h  Policie uvolnila další informace k této události. "Dnes krátce před čtvrtou hodinou přijal operační důstojník informaci o přeshraničním pronásledování odcizeného vozidla BMW ze strany německých kolegů. Ti vozidlo stavěli na jejich území, avšak řidič na znamení dané k zastavení nereagoval a začal ujíždět ve směru do České republiky, kde po dálnici D5 vysokou rychlostí pokračoval ve směru na Plzeň.
     Ještě před tím, než se do aktivního pronásledování zapojily naše hlídky, ujíždějící vozidlo v prostoru 112 km zpomalil autobus, který právě předjížděl nákladní soupravu. Řidič osobního auta chtěl zřejmě mezi oběma vozidly projet, tento manévr se mu však nepodařil a narazil při tom do zadní části nákladní soupravy a následně i do autobusu. S vozidlem poté havaroval v odstavném pruhu, kde narazil do kovových svodidel, o která se auto zastavilo.
     Následně řidič vystoupil z vozidla a dal se před německými policisty na útěk. Při tom si zřejmě neuvědomil, že se nachází na dálničním mostu, přeskočil jeho svodidla a zábradlí a přibližně z patnáctimetrové výšky se zřítil dolů pod most.
     Němečtí policisté k vážně zraněnému muži, kterým je pětadvacetiletý cizinec, přivolali záchrannou službu a ta jej letecky transportovala do nemocnice,"
popsala událost tisková mluvčí policie s tím, že případem se stále ještě zabývají tachovští kriminalisté.

     Moldavan je podle tiskové mluvčí nemocnice stále ve vážném stavu, ale byl již stabilizován.


 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.