Foto

Pád letadla u Rokycan, jednoho muže museli resuscitovat

Velmi vážně zraněného muže do nemocnice transportoval vrtulník LZS, druhý je zraněn lehce

sobota 5. září 15:54 , aktualizace 16:46

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Dnes před třetí hodinou odpoledne došlo nedaleko rokycanské hvězdárny u dálnice D5 k pádu malého letadla, které se po dopadu do pole převrátilo na střechu. Z místa byly hlášeny dvě zraněné osoby, takže k havárii vyjely všechny záchranné složky a vzlétl i vrtulník LZS.
     Záchranáři si do péče převzali dva muže, z nichž jeden je ve velmi vážném stavu. "ZZS z místa transportuje asi padesátiletého muže po kardiopulmonálni resuscitaci a se zajištěnými dýchacími cestami ve velmi vážném stavu leteckou cestou na Emergency. Druhý muž, narozený v roce 1942, utrpěl lehká zranění, byl celou dobu při vědomí a je momentálně transportován do Fakultní nemocnice na urgentní příjem, pro vážný mechanizmus úrazu," uvedla tisková mluvčí záchranářů.
     "Došlo k nouzovém přistání malého sportovního letadla, které se při přistávacím manévru převrátilo na kabinu. V důsledku toho došlo ke zranění osádky. Případem se zabývá SKPV Rokycany, na místo jede soudní znalec a pracovníci Ústavu pro šetření leteckých nehod," doplnila informace mluvčí policistů.


 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.