Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Pád vánočního stromu

Karlovy Vary bohužel dnes časně ráno přišly o svůj vánoční strom

23. prosince 2023 09:08 , aktualizace 09:35

Partner článku – Toyota Dolák

     
     Vlivem velmi silného poryvu větru, se kterým se v posledních dnech potýká celé západní Česko, došlo dnes v brzkých ranních hodinách ke zlomení a následnému pádu karlovarského vánočního stromu stojícího u hotelu Thermal v ulice I. P. Pavlova.

     Celá událost se naštěstí obešla bez zranění. Na místo okamžitě vyjížděly hlídky městské policie, které prostor zajistily.  

Včera jsme již o této vichřici informovali:

Vichřice zasáhla západní Čechy - spadlé stromy, zastavené vlaky, obce bez proudu i zranění lidé

     V souvislosti s počasím a silným větrem, před kterým vydal hydrometeorologický ústav varování, řešili hasiči v západních Čechách v posledních třiceti hodinách velké množství události, konkrétně více než k šedesáti vyjížděli v Karlovarském kraji a téměř dvěma stovkám v Plzeňském kraji.

     Jednalo se převážně o odstraňování stromů spadlých na silnice, železniční tratě a elektrické vedení, ale také  o čerpání vody nebo náhradu zdrojů elektrické energie v místech, kde byl kvůli poškozenému vedení přerušen přívod elektrického proudu.
     Bohužel nechyběly ani strhané střechy domů, což je pro obyvatele domů, teď, dva dny před Vánoci zvláště nepříjemné.

     V souvislosti se silným větrem došlo na několika místech také k najetí vlaků do padlých stromů, například mezi Nýrskem a Zelenou Lhotou najel osobní vlak Os 7551 do stromu včera po třetí hodině odpoledne.

     Bohužel nechyběli ani zranění lidé. Dnes v šest ráno vyjížděly všechny záchranné složky k požáru domu ve Chrastavicích na Domažlicku, kde si obyvatel právě kvůli výpadku proudu způsobenému vichřicí zapálil doma svíčku a od té došlo k požáru. Záchranáři se zde převzali, ošetřili a do nemocnice v Domažlicích transportovali dospělého muže a dvanáctiletého chlapce, kteří se nadýchali zplodin hoření.

Foto HZS

 
Toyota Dolák

V současné době je společnost TOYOTA Dolák jediným autorizovaným partnerem značky TOYOTA v jihočeském a plzeňském kraji a také od Příbrami až po Prahu. Naším cílem je mít spokojené zákazníky, kteří k nám cítí důvěru a vědí, za jaké služby u nás platí. Jsme rádi, že se nám tento cíl daří naplňovat.