Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Cyklistka vjela přímo do cesty přijíždějícímu vozu

Pro vážně zraněnou ženu musel letět vrtulník LZS

17. prosince 2023 12:19 , aktualizace úterý 19. prosince 08:19

Cyklista Nehody

Partner článku – Toyota Dolák


     Dnes dopoledne po jedenácté hodině došlo u čerpací stanice Robin Oil ležící mezi Švihovem a Borovy k vážné dopravní nehodě, během které se střetlo osobní vozidlo s cyklistkou.
     Z místa bylo hlášeno bezvědomí starší ženy, takže k nehodě vyjeli nejen hasiči a záchranáři, ale vzlétl i vrtulník Letecké záchranné služby z letiště v Líních.

     Žena bohužel neměla ochrannou přilbu, takže utrpěla rozsáhlé zranění hlavy.


     Vážně zraněné ženě zřejmě zachránil život včasný zásah pohotových svědků, mezi kterými byl i záchranář v civilu, který měl ve vozidle potřebnou výbavu. Péči o zraněnou poté převzali hasiči a nakonec si ji převzali záchranáři. "Ženu narozenou v roce 1951 jsme převzali již při vědomí a letecky ji transportovali na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín," uvedla nám k nehodě mluvčí záchranné služby.

     "Nehodu jsem bohužel viděl na vlastní oči. Paní na kole vyjížděla od pumpy přes dva pruhy a srazilo ji auto v protisměru. Hned jsem jí běžel na pomoc, zatímco moje přítelkyně volala záchranku. Pak přiběhl ten záchranář a postaral se o vše potřebné," uvedl nám svědek nehody.

     "Cyklistka narozená v roce 1951 vyjížděla od čerpací stanice, dle všeho přehlédla vozidlo značky Škoda jedoucí od Klatov na Plzeň, které řídil muž narozený v roce 1995 a došlo ke střetu.
      Řidič osobního vozu měl test na přítomnost alkoholu negativní, u cyklistky vzhledem k jejím zraněním test nemohl být proveden a byl proto nařízen odběr krve v nemocnici,"
doplnila informace mluvčí policie.

Toyota Dolák

V současné době je společnost TOYOTA Dolák jediným autorizovaným partnerem značky TOYOTA v jihočeském a plzeňském kraji a také od Příbrami až po Prahu. Naším cílem je mít spokojené zákazníky, kteří k nám cítí důvěru a vědí, za jaké služby u nás platí. Jsme rádi, že se nám tento cíl daří naplňovat.