Foto

Havárie parašutisty, muž utrpěl vážná zranění

K nepodařenému seskoku parašutisty u letiště Chaloupky vzlétl i vrtulník LZS

pátek 5. srpna 16:01 , aktualizace 16:06

Záchranáři

Partner článku – Vochoc Trade, s.r.o.

     U letiště Chaloupky nedaleko Klatov došlo dnes kolem čtvrt na dvě k pádu parašutisty. Na místo vyjely všechny záchranné složky, a bylo zjištěno, že muž pád sice přežil, ale utrpěl vážná zranění, takže ke zraněnému muži vyjely nejen všechny pozemní záchranné složky, ale vzlétl i vrtulník Letecké záchranné služby.

     "Hasiči pomohli záchranářům s transportem pacienta z promáčeného terénu," uvedl tiskový mluvčí hasičů. Zraněného muže si poté převzali do péče letečtí záchranáři. "Muže ve věku přibližně 60 let si od pozemních posádek převzala do péče Letecká záchranná služba, která ho se středně těžkými zraněními a poruchou vědomí transportovala na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," popsala tisková mluvčí záchranářů.

     Přítomní policisté zjišťují přesnou příčinu a okolnosti pádu parašutisty. "Dle prvotních informací z dosud přesně nezjištěných příčin došlo u parašutisty narozeného v roce 1957 při výskoku z letadla k nekontrolovanému pádu do mokřin nedaleko letiště. Touto události se dále zabývají klatovští kriminalisté," řekla nám k případu tisková mluvčí policie.

Foto: ZZS

 


Vochoc Trade, s.r.o.

Dodavatel a výrobce osobních ochranných pracovních pomůcek. Nejširší sortiment OOPP, velké skladové zásoby a skvělé služby. Dlouholeté zkušenosti nám dodávají profesionalitu a možnost okamžitě reagovat na Vaše požadavky. Absolutní špička ve svém oboru - to je Vochoc!